شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1513979
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:

کودتای سیاه لکه ننگی بر پیشانی استکبار جهانی/ 28مرداد نتیجه اعتماد به آمریکا بود

کودتای سیاه لکه ننگی بر پیشانی استکبار جهانی/ 28مرداد نتیجه اعتماد به آمریکا بود
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: کودتای 28مرداد و خیانت آمریکا و انگلیس هیچگاه از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد و لکه ننگی بر پیشانی استکبار جهانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، 65 سال از کودتای آمریکایی - انگلیسی 28 مردادماه علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق می گذرد و این روز به عنوان برگ ننگینی در تاریخ روابط ایران و غرب به ثبت رسیده است. آمریکایی ها که آن روزها خود را به عنوان سردمدار صلح و دوستی و حامی ملت‌ها معرفی می کردند، در سناریویی پنهان در اردوگاه مشترک با استعمارگر پیر قرار گرفتند و طرح براندازی نهضت ملی ایران را عملیاتی کردند. همه اینها به خاطر منافعی بود که در پس تسلط بر منافع نفتی ایران نهفته بود و وقتی انگلیسی ها وعده بهره‌برداری مشترک از منافع نفتی فلات ایران را به ایالات متحده دادند، پیوند آنگلوساکسونی لندن - واشنگتن برای غارت یک ملت شکل گرفت.

کودتای 28مرداد هیچگاه از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با تاکید بر اینکه کودتای 28مرداد و خیانت آمریکا و انگلیس هیچگاه از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد، گفت: کودتای 28 مرداد یکی از روشن ترین سند تاریخی خیانت انگلیس و آمریکا به ملت ایران و مبارزه علنی غرب با یک خواسته مردمی در راستای تحقق اهداف شوم استکبار جهانی است.

 وی افزود: اعتماد به آمریکا همواره اشتباه بوده و این کشور استکباری ثابت کرده است هیچگاه قابل اعتماد نیست.

امام جمعه اهل سنت سرباز با بیان اینکه آمریکا هیچ گاه دست از دشمنی با ایران برنخواهد داشت، بیان کرد: چه آن زمانی که برای به چنگ آوردن نفت این ملت با کودتا دولت قانونی ملت ایران را سرنگون کردند و چه امروز که با زیرپاگذاشتن توافقی جهانی به دنبال فشار بیشتر به این ملت بزرگ و محروم سازی آنان از حق قانونی استفاده از تکنولوژی های نوین جهانی هستند به ما و جهانیان ثابت کردند هیچ گاه دست از دشمنی با ما برنخواهند داشت.

وی ادامه داد: ترامپ ادعا دارد می تواند با فشار بر این ملت ما را مجبور به سازش با شیطان کند اما این مردم نیز همواره با قدرت و اراده جمعی در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرده و مشتی محکم بر دهان یاوه گویان زده اند.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با تاکید بر اینکه مسئولین ما باید از تاریخ درس بگیرند، تصریح کرد: مسئولین و آن دسته از افراد خود فروخته و یا ساده ای که هنوز غرب را باور دارند باید از گذشته تاریخی ایران درس گرفته و بدانند تنها راه موفقیت تکیه بر توان داخلی و دوری از مستکبرین است.
 
کودتا نمونه ای از تجربه اعتماد به آمریکا است
مولوی ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه خاطره کودتای 28 مرداد علیه ملت و کشور هرگز از حافظه تاریخی ایرانیان محو نخواهد شد، افزود: این کودتا نمونه ای از تجربه اعتماد به آمریکا است و دولتمردان باید بدانند که امریکا و هم پیمانانش جز توطئه چیز دیگری برای این ملت در سر نمی پرورانند بر این اساس نباید به آن اعتماد کنند.

وی با بیان اینکه اتکا به توانمندی‌های داخلی راهکار مقابله با دشمنان است، گفت:  اعتماد دولت وقت به آمریکا سبب شد آمریکایی ها از پشت به دولت دکتر مصدق خنجر بزنند و آن را سرنگون کنند، در این حادثه مردم باتجربه شده و نباید این تجربه فراموش شود.

ریگیان پور یکی ازدلایل عدم حمایت مردم از دولت مصدق را بر فاصله گرفتن از آرمانها و نزدیکی به غرب دانست و ادامه داد: کارنامه آمریکا در چهل سال گذشته همواره سراسر از جنایت و دشمنی علیه ملت ایران بوده است و این نشان از آن است که دشمنان ملت ایران هیچ‌گاه خواهان پیشرفت ایران نیستند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه بیان کرد: باید بدانیم که آمریکا و ایادی آنان نماد و سمبلی از غربگرایی هستند و هرگز نمی شود به آن ها اعتماد کرد.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1513979
ارسال نظر
نظرات