شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 10:49 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514039
شاعر آیینی:

عاشورا نتیجه فراموشی غدیر است/ مراقب بدعت‎گذاری در عزاداری باشیم

عاشورا نتیجه فراموشی غدیر است/ مراقب بدعت‎گذاری در عزاداری باشیم
کلامی گفت: یکی از علل وقوع واقعه عاشورا فراموشی غدیر است. اگر بناباشد غدیر تقویت و اهمیت داده شود هرگز عاشوراهای دیگر تکرار نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ولی‎الله کلامی زنجانی شاعر پر آوازه آیینی، در گفت‌وگو با آناج، با اشاره به اهمیت مناسب‌های مذهبی اظهار داشت: در مورد روز شمار ماه محرم کوتاهی انجام شده است به طوری که از اهمیت والای غدیر خم و روزشمار غدیر غفلت فراوانی انجام دادیم.

وی گفت: باید به این نکته توجه داشت که یکی از علل وقوع واقعه عاشورا فراموشی غدیر است. اگر بناباشد غدیر تقویت و اهمیت داده شود هرگز عاشوراهای دیگر تکرار نخواهد شد. خاطره عاشورا با واقعه آن جداگانه است، وقوع عاشورا از بی اعتنایی به ولایت سرچشمه می‌گیرد.

کلامی افزود: از تمامی هیئات حسینی استدعا دارم با شعار «هوشیار باشیم غدیر فراموش شد و عاشورا رقم خورد» جشن‌های عید غدیر را پررونق و با اهمیت برگزار کنند. برای روز ولادت امام کاظم(ع) دو روایت در تاریخ مطرح است که یکی از آن ها در ماه ذیحجه و بعد از روز غدیر است. روز ولادت امام کاظم(ع) نیز باید پررنگ شود تا از غربت تقویم خارج شود.

شاعر زنجانی ادامه داد: بعد از روز مباهله  به تدریج مقدمات ماه محرم و عزاداری آماده شود. نکته قابل توجه اینکه، باید مراقب هرگونه بدعت گذاری ها در دین و عزاداری ها باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514039
ارسال نظر
نظرات