شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514066
مدیرکل اوقاف استان یزد مطرح کرد

تکذیب فروش قبور در امامزادگان با قیمت های نجومی در یزد

تکذیب فروش قبور در امامزادگان با قیمت های نجومی در یزد
مدیرکل اوقاف استان یزد فروش قبور در امامزادگان با مبالغ نجومی را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام زارع زاده در مصاحبه با یزد رسا؛ با بیان این مطلب که نظارت بر درآمدهای موقوفات، جامع و کامل است گفت: هر پولی که از موقوفه یا بقعه ای جمع آوری می شود باید طی پنج مرحله تائیده بگیرد که  آخرین نفطه آن، اداره تحقیق اوقاف سازمان است.

مدیرکل اوقاف استان یزد افزود: حتی در مورد موقوفات دارای درآمد بالای 50 میلیون تومان از کارشناسان اداره تحقیق استان حضور پیدا می کنند و این اطمینان را به مردم می دهیم که در این زمینه نظارت ها دقیق،جامع و کامل است و تمام عوایدی امامزادگان صرف هزینه های جاری،فرهنگی و عمرانی امامزاده می شود و جالب اینکه در برخی امامزادگان ما حتی به اندازه حقوق خادم پول جمع آوری نمی شود اما تصور عامه مردم این است که درآمد امامزادگان خوب است.

زارع زاده  با رد شایعه فروش قبور در امامزادگان با مبالغ نجومی گفت: اگر امامزاده ای یک قبر را به قیمت 500 میلیون تومان می فروخت که نباید برای پرداخت قبوض خود دچار مشکل باشد بنابراین این مباحثی است که در بین عامه مردم نقل می شود و واقعیت ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اوقاف تلاش می کند تا نزدیک ترین نیت به نیت واقفان را اجرایی کند گفت: ما در برخی مواقع حتی برای حیوانات هم مانند سگ کور وقفیات داریم و برای همین تمام تلاش خود را برای اجرایی نیت واقف به نزدیکترین شکل ممکن انجام می دهیم.

تفتی ها پیشتاز وقف در استان یزد

زارع زاده در زمینه تعداد وقفیات جدید در سال جاری هم گفت: تاکنون 10 موقوفه جدید به موقوفات استان اضافه شده که هرچند این موقوفات از نظر کیفی چندان قابل توجه نیستند اما از نظر کمی مورد توجه است و مانند سال گذشته امسال نیز تفتی ها در این زمینه پیشتاز هستند.

مدیرکل اوقاف استان در خصوص همکاری اداره اوقاف با شهرداری برای ایجاد پارکینگ در معابر شهری هم گفت: ما آمادگی خود را برای کمک در این زمینه و همکاری با شهرداری اعلام کردیم اما اینکه زمین موقوفه را به آنان واگذار کنیم چنین نخواهیم کرد.

وی پیرامون انتخاب خدام در امامزادگان هم گفت: تولیت و اداره امامزادگان و بقاع متبرکه توسط هیئت امنا صورت می گیرد و در نتیجه خدام را نیز آنان انتخاب می کنند و اوقاف در این زمینه نقشی ندارد

این مقام مسئول در پایان از واقفین و خیرین نیک اندیش درخواست کرد تا وقفیات خود را متناسب با نیازهای روز جامعه مانند ازدواج،اقدامات علمی و پژوهشی،مسکن و ... تطبیق دهند.
 

انتهای پیام/ح

 

https://www.dana.ir/1514066
ارسال نظر
نظرات