شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514078
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

بیش از 1000 جشن غدیر در گلستان برگزار می‌شود/ فعالیت 300 روحانی در دهه ولایت

بیش از 1000 جشن غدیر در گلستان برگزار می‌شود/ فعالیت 300 روحانی در دهه ولایت
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از برگزاری بیش از هزار جشن در شب و روز غدیر در استان خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این ایام بیش از 300 روحانی در سراسر استان کار تبلیغ انجام می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  گلستان ما، نورالله ولی نژاد امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص) عید غدیر «عید الله‌اکبر» یعنی عید بزرگ برای جهان بشریت است.

وی افزود: امام هادی (ع) فرمودند مردم مسلمان چهار عید بزرگ چون عید جمعه، عید قربان، عید فطر و عید غدیر دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه پیامبر(ص) علی را بعد از خود بالاترین و والاترین انسان بر روی زمین معرفی کرد، افزود: پیمابر به همه سفارش کرد که علی را دوست داشته و از آن اطاعت کنند و او را امام خود بدانند.

ولی نژاد افزود: در واقعه غدیر پیامبر بیش از یک هزار حاجی را در منطقه غدیر خم جمع کرد و خطبه را خواند و دست علی را در مقابل دیدگان بالا آورد و ایشان را جانشین خود و امام معرفی کرد.

وی عید غدیر را یک سنت حسنه دانست و یادآور شد: گاهی مردم با پیروی از پیامبر(ص) که علی را به بزرگی معرفی کرد در این روز بابرکت عقد اخوت و برادری می‌خوانند که انجام آن یک سنت حسنه است.

ولی نژاد با اشاره به اینکه عید غدیر اختصاص به قشر و یا صنف خاصی ندارد، اظهار کرد: همان گونه که حج برای همه مردم است غدیر هم متعلق به همه مسلمانان و همه بشریت است.

وی با بیان اینکه علی در بین برادران اهل تشیع و اهل تسنن شناخته‌شده است، ادامه داد: ایشان عامل وحدت در بین مسلمانان است و همه برادران اهل تسنن و تشیع سفارش پیامبر در خصوص علی را قبول دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان واقعه غدیر خم را نقطه عطفی برای تاریخ دانست و گفت: در این واقعه آخرین پیامبر خدا اولین امام را معرفی کرد که این مهم‌ترین رخ داد تاریخ است.

ولی نژاد از برگزاری بیش از هزار جشن در شب و روز غدیر در استان خبر داد و اظهار کرد: این جشن در مکان‌هایی چون مساجد، هیئت‌ها، اماکن مذهبی و حتی در برخی از مجتمع‌ها برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این ایام بیش از 300 روحانی در سراسر استان کار تبلیغ انجام می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: هم‌زمان با سراسر استان برنامه‌های مختلفی در ایام قربان تا غدیر در شهرهای سیل‌زده استان اجرا می‌شود.

وی از برپایی صدها ایستگاه صلواتی، مسابقات ورزشی و فرهنگی، برگزاری کرسی تلاوت قرآن در شهرهای مختلف در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: در 10 روز قربان تا غدیر جشن‌های فروانی در شهرهای استان برگزار شد که این برنامه‌ها در شب و روز غدیر از شکوه بیشتر برخوردار خواهد شد و استان یکپارچه حال و هوای غدیری پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514078
ارسال نظر
نظرات