شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514089
رئیس سازمان اورژانس استان یزد:

30 درصد از تماس های تلفنی با اورژانس یزد مزاحمت بوده است

30 درصد از تماس های تلفنی با اورژانس یزد مزاحمت بوده است
رئیس سازمان اورژانس استان یزد گفت: از تعداد 64 هزار تماس با اورژانس در 5ماهه نخست امسال 30 درصد تماس ها مزاحمت بوده که از خانواده ها در خواست داریم در این زمینه دقت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد دهقان در مصاحبه با یزد رسا،عوامل دخیل در بروز حوادث جاده ای را انسان،جاده،خودرو و اقلیم دانست و گفت: تنها عاملی که در شرایط کنونی قابل کنترل است عامل انسانی است که باید با فرهنگ سازی به این مهم دست یافت.

 
انجام 22 هزار ماموریت در زمینه حوادث غیر ترافیکی
رئیس سازمان اورژانس استان یزد بیماران قلبی و عروقی،بیماران تنفسی،سکته های مغزی،غرق شدگی،انواع مسمومیت ها،سقوط از ارتفاع  و خودکشی را مهمترین حوادث غیر ترافیکی استان دانست و اظهار داشت: در 5 ماهه نخست امسال 22 هزار ماموریت در زمینه حوادث غیر ترافیکی داشتیم که 21 هزار مورد را به بیمارستان منتقل کردیم.
 
وی سقوط از ارتفاع را با 1200 مورد بیشترین نوع حوادث غیر ترافیکی برشمرد و حوادث غرق شدگی و خود کشی را در رده های بعدی عنوان کرد.
 
دهقان با بیان این مطلب که متاسفانه در 5 ماه نخست امسال 26 مورد خودکشی گزارش شده است اظهار داشت: البته نمی توان تمامی این موارد را جزو آمار خودکشی حساب کرد زیرا بسیاری از این موارد ناموفق بوده است.
 
مزاحمت های تلفنی بزرگترین چالش اورژانس استان یزد
وی بزرگترین چالش اورژانس استان را مزاحمت های تلفنی عنوان کرد و ابراز داشت:  از تعداد 64 هزار تماس با اورژانس در 5 ماهه نخست امسال 30 درصد تماس ها مزاحمت بوده که از خانواده ها در خواست داریم در این زمینه دقت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.
 
رئیس سازمان اورژانس استان با بیان این مطلب که اولویت و وظیفه سازمان متبوعش حفظ حیات انسان هاست گفت: متاسفانه برخی مردم برای مشکلات پیش پا افتاده با اورژانس تماس می گیرند و برخی اوقات چنان ماموران ما را در فشار قرار می دهند که مجبور به ارائه خدمت می شوند و در نتیجه ممکن است هم زمان در نقطه دیگر شهر یک اتفاق حیاتی رخ بدهد و این موضوع سبب تاخیر اورژانس در برخی ماموریت ها می شود لذا از مردم می خواهم در موارد غیر فوریتی با آمبولانس های خصوصی تماس بگیرند که الحمدالله رتبه دوم کشور را بعد از تهران در زمینه تعداد آمبولانس خصوصی دارا هستیم.
 
بروز رسانی 60 درصد ناوگان خودرویی اورژانس یزد
دهقان افزود: هرچند در حال حاضر استاندارد پوشش حوادث درون شهری 12 دقیقه است که در استان به 8 دقیقه تقلیل یافته و در جاده ها نیز حداکثر 15 تا 20 دقیقه است که پرسنل ما کمتر از 12 دقیقه به محل حادثه می رسند.
 
وی از مصوبه دولت در زمینه تجهیز تمامی ادارات استان به دستگاه شوک خودکار خبر دادو گفت با توجه به اینکه شوک قلبی جان بسیار ی از مصدومان را نجات داده این مصوبه برای حفظ حیات افراد مصوب شده البته تمامی پایگاه های اورژانس استان مجهز به این دستگاه هستند.
 
رئیس سازمان اورژانس استان در پایان از به روز شدن 60 درصد ناوگان خودرویی اورژانس استان خبر داد و گفت: امیدورایم تا دو سال آینده بتوانیم 40 درصد باقی مانده را نیز به روز کنیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1514089
ارسال نظر
نظرات