شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514105
معاون بسیج مساجد استان زنجان:

مسجد سنگر مهم حفظ انقلاب اسلامی است

مسجد سنگر مهم حفظ انقلاب اسلامی است
معاون بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: مسجد به عنوان سنگر مهم حفظ انقلاب اسلامی محسوب می شود که باید گام های اساسی برای پویایی آن برداشته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم رستمخانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: مسجد به عنوان کانون اصلی فعالیت های اجتماعی محسوب می شود که ضروری است مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به نقش محوری مساجد در جهان اسلام وهجمه همه جانبه دشمنان اسلام به این سنگر الهی،ضروری است نقش و جایگاه مساجد در ایجاد اتحاد بین امت اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بنابر پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و با تصویب سازمان کنفرانس اسلامی،30مرداد - مصادف با به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی-  روز جهانی مسجد نامگذاری شده است.

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالمهدی (عج) ادامه داد: با توجه به نقش اساسی و موثر بسیج مساجد و محلات در ترویج فرهنگ و تفکربسیج و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی این روز بنام روز "بسیج مساجد و محلات" نیز نامگذاری شده است.

 رستمخانی با اشاره به اینکه مسجد در اسلام، قلب تپنده حیات جامعه اسلامی محسوب می شود، افزود: در حال حاضر خانواده و مسجد کانون تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی برای این دو کانون مهم اجتماعی برنامه ریزی کرده و مورد هدف شوم خود قرار داده اند،افزود: مسجد بهترین مکان برای مقابله با تهدیدها و تحریم های جهانی است.

 این مسئول با اشاره به نقش فرهنگی و آموزشی مساجد در کنار سایر جنبه  های عبادی‌ آن،تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی طراحی شده در مساجد باید طوری باشد که جاذب جوانان و نوجوانان باشد و آنان را با اسلام ناب محمدی و اصول قرآنی آشنا کند.

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالمهدی (عج) با بیان اینکه متاسفانه استقبال جوانان و نوجوانان نسبت به مساجد کاهش یافته است، بیان داشت: جذاب و بروز نبودن برنامه های مساجد، نبود امکانات جانبی مانند کتابخانه و محیط های ورزشی موجب کم رغبتی جوانان به این موضوع شده است.

رستمخانی بیان داشت: قطعاً هر مسجدی که از برنامه های جذاب و جانبی در کنار فعالیت اصلی خود استفاده کند شور و شوق نوجوانان و جوانان نسبت به آن بالاتر و با استقبال بیشتری همراه است.

 وی با اشاره به اصلی ترین مشکلات مساجد،گفت: نداشتن متولی خاص و نبود امکانات فرهنگی، تفریحی و ورزشی از مهمترین مشکلات مسجد محسوب می شود.

این مسئول بیان داشت: مسجد به عنوان سنگر مهم حفظ انقلاب اسلامی محسوب می شود که باید گام های اساسی برای پویایی آن برداشته شود. 

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالمهدی (عج) به حضور بیشتر و پر رنگ تر بسیجیان در مساجد تاکید و گفت: امروز تلاش دشمنان این است که این پایگاه مهم اجتماعی را از ملت ما گرفته و مساجد از نسل جدید خالی شود که ما نباید بگذاریم دشمن به اهداف خود برسد.

 رستمخانی با اشاره به سرمایه گذاری دشمن در فضای مجازی برای تضعیف جایگاه مسجد،بیان داشت: در این بین مسئولیت فرماندهان پایگاهها، هیات امنا و روحانیون مساجد بسیار سنگین است و فراموش نکنیم مسجد علاوه بر محل عبادت، مرکز یادگیری مسایل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و معارف الهی نیز باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514105
ارسال نظر
نظرات