شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514150
معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور:

اضافه شدن ۶۵۰ هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است

اضافه شدن ۶۵۰ هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است
معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: تعداد ۶۵۰ هزار خانواده در سال جدید به تحت پوشش کمیته اضافه شده و هم اکنون ۷ میلیون نفر به غیر از مستمری بگیران و کمک های خرد در مجموعه کمیته امداد تحت پوشش هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ علی اکبر خادمی معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور امروز در کارگروه اشتغال استان مرکزی گفت: الگوی اشتغال بر اساس نظریه اقتصاد مقاومتی توسط کارشناسان کمیته امداد بررسی شده و نظریه الگوی اسلامی پیشرفت که در ذیل اقتصاد مقاومتی قرار دارد در دستور کار قرار گرفته است.

خادمی اظهار کرد: مقوله اشتغال یک موضوع بسیار مهم و سخت است که حکومت ها زیر بار ایجاد اشتغال نمی روند و آن را به بخش خصوصی واگذار می کنند ولی در انقلاب اسلامی این موضوع به طور جدی دنبال می شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد با ایجاد اشتغال برای محرومین اقدامات قابل توجهی را در دستور کار قرار داده، سعی شده با ایجاد اشتغال مطالبات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب را به مرحله عملیاتی برساند.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی در شرایط تهدید و دشوار کاربرد دارد افزود: اهداف آن ایجاد استقلال، رفاه عمومی و پیشرفت است که باید قوانین آن در بخش های مختلف کشور جاری شوند.

خادمی با بیان اینکه طبق کارشناسی های دقیق تحریم ها ۲۰ درصد در مشکلات موجود موثر است و ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی ناشی از مشکلات داخلی است ادامه داد: با توجه به این شرایط عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی امروز یک ضرورت است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد تمرکز خود را بر اقتصاد خانواده گذاشته است گفت: در این راستا فقر زدایی را با سه محور تامین معیشت خانوار، تامین شغل و تامین مسکن در دستور کار دارد.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور بیان کرد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم باید مولفه های آن را در دل خانواده ها بیاوریم تا بتواند در بیرون از خانواده عملیاتی کنیم.

خادمی اضافه کرد: توجه به اقتصاد دانش بنیان و تمرکز بر ظرفیت های بومی نیز در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته است.

وی به اشتغال ایجاد شده برای مددجویان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۰ تا ۹۶ تعداد ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار شغل با مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۷ تعداد ۱۴۸ هزار شغل با ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در کمیته امداد ایجاد شده است.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور بیان کرد: از ابتدای طرح خودکفایی خانوارها تعداد ۷۰۰ هزار خانواده از تحت پوشش خارج شده اند این امر مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ مبلغ ۵۵۰۰ میلیارد تومان تزریق درآمد به خانواده ها و از سال ۹۵ تا ۹۷ مبلغ ۱۲۲۰۰ میلیارد تومان انجام شده است..

خادمی اضافه کرد: تعداد ۶۵۰ هزار خانواده در سال جدید به تحت پوشش کمیته اضافه شده و هم اکنون ۷ میلیون نفر به غیر از مستمری بگیران و کمک های خرد در مجموعه کمیته امداد تحت پوشش هستند.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه مدل سازی مشاغل نوین با محوریت دانش بنیان نیز در حال انجام است ادامه داد: در این راستا یک قرارگاه و یک فضای راهبرانه ایجاد شده که از ایده ها و توانایی های همه در ایجاد اشتغال استقبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه محوریت کار در کمیته امداد بر روی مردم است چراکه مردم در جنگ اقتصادی بسیار راهگشا هستند افزود: کمیته امداد ناظر بر تسهیلات اشتغال است و اجازه انحراف در آنها را نخواهد داد و هم اکنون معوقات بانکی تسهیلات امداد زیر یک درصد است درحالی که در کشور این درصد ۱۲ است.

خادمی بیان کرد: برای تسهیلات اشتغال طبق تفاهم نامه ای که انجام شده است برای تسهیلات تا ۲۵ میلیون تومان یک ضامن و ۵۰ میلیون تومان دو ضامن نیاز است و بانک ها باید شرایط را آسان تر کنند

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور بیان کرد: برای کارآفرینان که مددجویان کمیته امداد را استخدام می کنند دو مزیت در نظر گرفته شده،اول اینکه تا دو سال سهم بیمه را می دهند و در جهت آموزش نیرو کمک می کنند و دوم اینکه به ازای هر مددجو که به کارگیری می شود ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به آنها پرداخت می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514150
ارسال نظر
نظرات