شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1398/05/28 شناسه خبر: 1514153
رئیس پلیس راه کشور در اراک:

پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال ۹۹ است/ پیش بینی کاهش ۱۲درصدی تلفات جاده ای در سال ۹۸

پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال ۹۹ است/ پیش بینی کاهش ۱۲درصدی تلفات جاده ای در سال ۹۸
رئیس پلیس راه کشور گفت: پلیس در نظر دارد پلاک گذاری خودروی پراید را در سال ۹۹ متوقف کند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد و بتوان در بازه ای ۱۵ تا ۲۰ ساله، بیش از ۹۰ درصد این خودرو را از چرخه ترافیکی کشور خارج کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راه کشور امروز در جمع خبرنگاران در اراک با اشاره به موقعیت ویژه استان مرکزی در محورهای مواصلاتی کشور گفت: با توجه به اینکه عمده تردد های تجاری در حوزه بار و مسافر از جاده های این استان عبور می کند، سهم استان مرکزی در تصادفات جاده ای قابل توجه است به طوری که در سال گذشته بالغ بر ۴۰۰نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای این استان جان خود را از دست داده اند.

کاهش ۵۰درصدی تلفات جاده ای استان مرکزی در طول ۱۰ سال گذشته

وی افزود: تلاش پلیس راهور استان در طول ۱۰ سال گذشته باعث شده تا تلفات جاده ای ۵۰ درصد کاهش را به همراه داشته باشد و البته انتظار می رود این روند کاهشی با همکاری سایر دستگاه ها روز به روز بهتر شود. علاوه بر این اقدامات صورت گرفته در حوزه مسائل ترافیکی باعث شده تا آلودگی شهری به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند که نشان از تلاش روزافزون همکارانم در پلیس راهور استان است.

پیش بینی کاهش ۱۲درصدی تلفات جاده ای در سال ۹۸

حسینی میزان تلفات جاده ای در چهارماهه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته را کمتر دانست و گفت: البته این میزان از کاهش نسبت به چشم انداز سال ۹۸ روند کندتری دارد. در واقع برای سال ۹۸ پیش بینی کاهش ۱۲ درصدی(۲هزار نفر) تلفات جاده ای را داشتیم در حالی که این میزان تا به حال ۳ درصد کاهش داشته است و با هدف گذاری ما اختلافی ۹ درصدی دارد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: البته هنوز کمتر از نیمی از سال گذشته و جا برای کار در این حوزه است. شهریور ماه که یکی از ماه های حساس سال از لحاظ تردد جاده ای است در پیش داریم و باید تمام توان خود را برای کنترل و مدیریت ترافیک در طول این ماه بگذاریم. همچنین اربعین حسینی را در پیش داریم که استان مرکزی با توجه به قرارگیری در مسیر زائرین یکی از استان های پر تردد محسوب می شود، به همین دلیل باید پیش بینی های لازم برای وضعیت تردد زائران را در نظر بگیریم.

پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال ۹۹ است

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت پلاک گذاری پراید در سال آتی گفت: پلیس در نظر دارد پلاک گذاری خودروی پراید را در سال ۹۹ متوقف کند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد و بتوان در بازه ای ۱۵ تا ۲۰ ساله، بیش از ۹۰ درصد این خودرو را از چرخه ترافیکی کشور خارج کرد.

حسینی از پیش بینی نصب ۲هزار دوربین جدید ثبت تخلفات جاده ای در کشور در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: نکته مهم تر این است که از دوربین های موجود در جاده های کشور حداکثر استفاده را ببریم. در حال حاضر بخشی از دوربین های ثبت تخلفات جاده ای غیرفعال است. به همین دلیل نه تنها باید در نصب دوربین های جدید تلاش کرد بلکه باید در آماده به کار بودن دوربین های فعلی نیز تمام توان را گذاشت و معایب دوربین های فعلی را نیز برطرف کرد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514153
ارسال نظر
نظرات