شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:17 منتشر شده در مورخ: 1398/05/29 شناسه خبر: 1514308
کارشناس مسائل دینی:

عید غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است

عید غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است
یک کارشناس دینی با بیان اینکه عید غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است و در تراز اول قرار دارد گفت: امروزه در بحث غدیر با تحریف ناآگاهانه روبرو هستیم و سکولار ها و افرادی که دین را از سیاست جدا می‌دانند به غدیر حمله و هجمه می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین حسین علیی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عصرهمدان؛ با بیان اینکه عید غدیر عید امامت است اظهارداشت:ما در بحث ولایت سه مصداق داریم که ولایت پیامبر، ولایت ائمه و در زمان نبود امام معصوم، ولایت فقیه است.

وی افزود: خداوند این سه مصداق‌ ولایت را در عید غدیر خلاصه کرده است و در واقع یکی از جاهایی که خداوند سرمایه گذاری کرده است عید غدیر است.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه خداوند به پیامبر تذکر می دهد که اگر این ابلاغ را انجام ندهی و جانشین را تعیین نکنی رسالت خود را انجام نداده ای عنوان کرد: عید غدیر تمام کننده تمامی انبیا سلف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی تاکید کرد: خداوند به ملائکه فرمود که من قرار دهنده خلیفه بر روی زمین هستم و قراردادن خلیفه حق انحصاری خداوند است.

وی با بیان اینکه پیام اصلی غدیر توحید است گفت: خداوند هر کجایی که مربوط به توحید است بصورت متکلم وحده بیان کرده و از «من» استفاده می کند و استفاده از «من» و متکلم وحده انحصار خداوند را نشان می‌دهد.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه غدیر به دلیل اینکه دین اسلام دین خاتم، برای تمامی بشریت است اظهارداشت: غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است و در تراز اول قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین علی با اشاره به هجمه و تحریف غدیر در عصر حاضر گفت: الان هم همانند دوران صدر اسلام سکولار ها و افرادی که دین را از سیاست جدا می‌دانند به غدیر حمله و هجمه می کنند.

وی با انتقاد از برخی از خواص جامعه و متولیان که می گویند غدیر را حکومتی نکنیم و مردمی کنیم گفت: این افراد عقب ماندگی فکری دارند و تفکرشان اشتباه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی با بیان اینکه باید بدانیم که در حاکمیت اسلامی هستیم و باید غدیر را حکومتی کنیم افزود: هیچکس نباید در بحث غدیر کوتاهی کند و امروزه با تحریف نا آگاهانه هم روبرو هستیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514308
ارسال نظر
نظرات