شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 21:10 منتشر شده در مورخ: 1398/05/29 شناسه خبر: 1514402
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

عید غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت است/ در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد

عید غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت است/ در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی امروز در مراسم جشن عید غدیر و عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) در میاندوآب در سخنانی با تبریک عید سعید غدیر خم، اظهار کرد: دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) بودن تنها با گفتن نمی شود بلکه باید در عمل نیز این را نشان داد که دوستدار و پیرو اهل بیت(ع) هستیم و خداترس باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) و با بیان ویژگی های مومنان و شیعیان واقعی، افزود: متواضع بودن نخستین ویژگی یک شیعه است.

وی گفت: خشوع، ذکر و یاد خدا، نماز خواندن و روزه گرفتن، دستگیری از نیازمندان و فقرا و احسان و رسیدگی به مستضعفان و نیازمندان، صداقت و راستگویی، امانتداری و عیب جویی نکردن و عیب مردم را نقل مجالس نکردن و بدگویی نکردن در مورد مردم از مهم ترین ویژگی های یک شیعه واقعی است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به واقعه غدیر خم، تصریح کرد: عید غدیر خم، عید ولایت و امامت بوده و در جریان غدیر خم، ولایت امیرمومنان(ع) تثبیت شد.

قریشی اظهار کرد: چگونه ممکن است دینی که برای کوچکترین جزئیات زندگی ما دستور و برنامه دارد، به مسئله جانشینی پیامبر اکرم(ص) بی توجه باشد.

وی با بیان اینکه محکم ترین دلیل بر مسئله غدیر علاوه بر اسناد و روایات و آیات، دلیل عقلی و منطقی است، گفت: اگر غدیر خم نبود در واقع دین ناقص بود و در واقع عید غدیر خم روز اکمال دین و اتمام نعمت است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه در روایات اهل سنت و شیعه به موضوع غدیر خم اشاره شده است، اظهار کرد: در غدیر خم، مسئله دوستی و محبت نبود بلکه مسئله ولایت، امیری و حاکم بودن علی بن ابیطالب(ع) بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514402
ارسال نظر
نظرات