شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1398/05/30 شناسه خبر: 1514431
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

محورحرکتی مسئولان جامعه اسلامی باید خدمت به مردم باشد

محورحرکتی مسئولان جامعه اسلامی باید خدمت به مردم باشد
امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مدیران و مسئولان جامعه اسلامی نیز اگر محور فعالیت خود را توجه به خدا و خدمت به مردم قرار دادند جامعه به سمت تمدن اسلامی پیش خواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان، که شاخصه برجسته ائمه اطهار (ع)می باشد، اظهار داشت: انسان برای رسیدن به اوج سعادت به دو بال نیز دارد یک بال عبادت و ارتباط با خدا و یکی هم بال خدمت رسانی به خلق، ائمه معصومین(ع) نیز با این دو بال به سعادت رسیدند.

 
آیت الله سید کاظم مدرسی افزود: نمونه بارز آن آیات پایانی سوره «انسان» است که هم بیانگر ارتباط با خدا و هم بیانگر کمک به مستمندان است و در این زمینه اگر ما شیعیان به عنوان پیروان ائمه بخواهیم به سعادت برسیم باید این توصیه را رویه عمل خود قرار دهیم.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز با الگوگیری از همین توصیه بر پایه ارتباط با خدا و ایثار و خدمت رسانی به مردم شکل گرفت و امام خمینی(ره) با دنبال روی از همین الگو انقلاب را پایه گذاری کرد.
 
مدرسی تصریح کرد: معرفی انقلاب نیز باید بر پایه همین دو بال صورت گیرد یعنی انقلاب اسلامی را باید به عنوان جریانی خدا محور و مردم محور به جهانیان معرفی کرد.
 
وی در پایان اذعان داشت: مدیران و مسئولان جامعه اسلامی نیز اگر محور فعالیت خود را توجه به خدا و خدمت به مردم قرار دادند نیز جامعه به سمت تمدن اسلامی پیش خواهد رفت.
 
انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1514431
ارسال نظر
نظرات