شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:53 منتشر شده در مورخ: 1398/05/30 شناسه خبر: 1514455
یادداشت؛

کدام دستگاه متولی رسیدگی به وضعیت فرهنگی است؟!

کدام دستگاه متولی رسیدگی به وضعیت فرهنگی است؟!
گویا برخی آزادی را تنها در پوشش نامناسب و روابط غیرمشروع و به دور از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی یافته اند و در همین مسیر نیز به دنبال ترویج بی‌بند و باری و اشاعه فرهنگ غربی و غیراسلامی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، وضعیت پوشش در خیابان های مختلف و در اماکن عمومی تا حدی ناگوار و نامناسب شده که دیگر کمتر کسی می تواند از تنبیه و برخورد با بدحجابان و بی حجابان سخن به میان آورد.

این روزها نه کسی شنوای درد جامعه است و نه فکری برای بهبود وضعیت پوشش و فرهنگ در خیابان ها و پشت ویترین مغازه ها اندیشیده می شود.

نتیجه این نبود نظارت ها و بی مبالاتی در امر دوخت، توزیع و پوشش لباس های نامناسب با فرهنگ جامعه اسلامی را به راحتی می توان در نحوه رفتار و نیز نوع نگرش‌ها به بانوان جامعه یافت.

مانتوهای جلوباز، تی شرت‌هایی با تصاویر نامناسب، ساپورت‌هایی که هر روز نازک‌تر و کوتاه تر می‌شود و ده‌ها مدل لباس دور از عرف و شرع را می توان در ویترین مغازه ها مشاهده کرد که تمام این موارد به عدم برخورد و بی توجهی مسئولان متولی رسیدگی به وضعیت فروش و پوشش بانوان باز می‌گردد.

گویا برخی آزادی را تنها در پوشش به دور از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی یافته‌اند و در همین مسیر نیز به دنبال ترویج بی بند و باری و اشاعه فرهنگ غربی و غیراسلامی در میان اقشار مختلف به ویژه بانوان و جوانان هستند.

با توجه به وضعیت موجود، دیگر نوبت تذکر و درخواست برخورد توسط مسئولان مربوطه گذشته و باید در این مسیر چاره اندیشی فوری و اتخاذ تصمیم‌های کارآمد توسط دستگاه‌های دخیل به ویژه نهادهای نظارتی انجام شود.

هرچند مشخص نیست کدام دستگاه باید در این مسیر قدم پیش گذارد تا سایر متولیان بیست و چندگانه فرهنگ نیز وارد میدان شوند، اما وضعیت فعلی موجود در معابر عمومی نشانه خطرهای موجود در آینده نزدیک از سوی همین مروجین بی‌بند و باری و لاابالی‌گری‌ها در جامعه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514455
ارسال نظر
نظرات