شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:07 منتشر شده در مورخ: 1398/05/30 شناسه خبر: 1514571
در راستای رونق تولید؛

اولین کشتارگاه صنعتی درگز احداث می‌شود/ اشتغالزایی برای ۲۰۰ درگزی

اولین کشتارگاه صنعتی درگز احداث می‌شود/ اشتغالزایی برای ۲۰۰ درگزی
راه‌اندازی اولین کشتارگاه صنعتی می‌تواند موجب شکل‌گیری مشاغل دیگری از زنجیره پرورش دام تا کشتار، نگهداری، دباغی پوست، خوراک دام و غیره شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ شهرستان درگز با داشتن آب و هوای کوهستانی یکی از شهرهایی است که زمینه پرورش دام سبک از جمله گوسفند در آن بسیار مساعد بوده و به اذعان بسیاری از مردم این شهر و سایر شهرهای کشور، گوشت دام‌های آن از لحاظ کیفیت با دام‌های ایل بختیاری برابری می کند.

استفاده از پتانسیل های شهرستان برای ایجاد اشتغال باید جزو اصلی ترین برنامه های مسئولین باشد؛ وجود دام فراوان و باکیفیت یکی از همین پتانسیل‌هاست که احداث یک واحد کشتارگاه صنعتی، بسیاری از جوانان شهرستان را مشغول به کار کرده و مانع از مهاجرت و رشد منفی جمعیت خواهد شد.

توحید غلامی، رئیس شورای شهر درگز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان عنوان کرد: تنها کشتارگاه سنتی شهرداری درگز سالهاست که در شهرستان در حال فعالیت بوده و تا زمان احداث یک مجتمع صنعتی مجهز، فعالیت آن همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: البته این واحد کشتارگاهی نسبت به کشتارگاههای سنتی شهرستان های اطراف، به نوعی نیمه صنعتی محسوب می شود و هیچ کمبودی از لحاظ امکانات و خدمات ندارد؛ بهره برداری از آن هم به صورت قرارداد یک ساله در اختیار پیمانکار قرار گرفته که فرد بهره بردار مورد تایید شهرداری و دامپزشکی است.

غلامی عنوان کرد: متاسفانه با توجه به افزایش چند برابری قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم، این واحد کشتارگاهی روزانه به طور میانگین 15 راس گوسفند کشتار می کند و گوشت کشتار شده اجازه خروج از شهرستان را ندارد.

حمید علیپور، سرمایه گذار اولین کشتارگاه صنعتی درگز به خبرنگار ما گفت: این مجمتع که شروع فعالیت راه اندازی آن به دو سال پیش باز می گردد، در حال حاضر تمام مجوزهای لازم را اخذ کرده و به زودی عملیات اجرایی ساختمان آن شروع می شود.

وی عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای پرژه قریب به 7 میلیارد تومان برآورد شده که تلاش داریم در صورت عدم بروز مشکل، تا پایان سال 98، این واحد تولیدی را به بهره برداری برسانیم.

سرمایه گذار کشتارگاه صنعتی درگز تبیین کرد: درگز دارای 450 هزار راس دام سبک است که در حال حاضر روزانه 300 راس گوسفند از شهرستان خارج شده و سود اصلی آن نصیب دلالان می شود.

علی پور تشریح کرد: ظرفیت این کشتارگاه 250 رأس در یک شیفت کاری است که توانایی داریم به صورت سه شیفت کار را پیش ببریم؛ 30 الی 50 نفر هم به صورت مستقیم با کار درگیر خواهند شد.

وی ابراز کرد: راه اندازی کشتارگاه صنعتی درگز ضمن اینکه به نفع کشاورزان است و نام درگز را به عنان یک برند در کشور مطرح خواهد کرد، می تواند موجب شکل گیری مشاغل دیگری از زنجیره پرورش دام تا کشتار و نگهداری و دباغی پوست و خوراک دام و غیره شود؛ تمام مشاغل ذکر شده نیاز به نیروی کار دارند که 50 نفر یاد شده ممکن است به بیش از 200 نفر افزایش پیدا کند.

علیپور در پایان خاطر نشان کرد: از مسئولین تقاضا داریم که هماهنگی و همکاری لازم برای راه اندازی هر چه سریعتر این واحد را داشته باشند تا بتوانیم در سال رونق تولید گامی در جهت ایجاد اشتغال و پیشرفت شهرستان درگز ایفا کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514571
ارسال نظر
نظرات