شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/05/30 شناسه خبر: 1514586
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد؛

ویژه‌نامه «مرد پولادین»

در آستانه سالروز شهادت شهید لاجوردی، ویژه‌نامه «مرد پولادین» توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آستانه یکم شهریور ماه، سالروز شهادت شهید سید اسدالله لاجوردی ویژه‌نامه «مرد پولادین» توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

شهید سید اسدالله لاجوردی از مبارزان نهضت اسلامی و از مسئولین قضائی جمهوری اسلامی بود که علی‌رغم خدمات شایان و اقدامات گران‌بهای او و یارانش در برچیدن بساط منافقین در دهه شصت، همچنان گرد مظلومیت و مهجوریت بر چهره او نشسته است. خستگی‌ناپذیری و استقامات لاجوردی از دیرباز زبانزد مبارزان انقلابی بود؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره او فرموده‌اند: «من آقای لاجوردی را در دوره‌ مبارزات، به عنوان «مرد پولادین» مى‌شناختم...»

ویژه‌نامه «مرد پولادین» با سیری در اسناد و خاطرات به بررسی شخصیت، مبارزات، اقدامات و خدمات شهید لاجوردی در دوره‌های مختلف حیات سیاسی اجتماعی وی می‌پردازد. در این ویژه نامه برای نخستین‌بار خاطرات حاج احمد قدیریان معاون اجرایی دادستانی در دهه شصت از شخصیت‌ و مظلومیت‌ سید اسدالله لاجوردی منتشر شده است. همچنین یادمانده‌های حسینعلی طاهرزاده(فیروز) درباره مبارزات و اقدامات شهید لاجوردی برای اولین‌بار خواندنی می‌شود.

مبارزات و خدمات مرد پولادین انقلاب به روایت شخصیت‌هایی چون حجت‌الاسلام علی‌اکبری ناطق‌نوری، عزت‌الله مطهری(عزتشاهی)، شیخ حسین انصاریان، حبیب‌الله عسگراولادی، محمد مهرآئین و ... بخش دیگری از ویژه‌نامه «مرد پولادین» را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514586
ارسال نظر
نظرات