شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1398/05/30 شناسه خبر: 1514610
دادستان سرخس خبر داد:

جمع‌آوری ۳۶ معتاد متجاهر در سرخس

جمع‌آوری ۳۶ معتاد متجاهر در سرخس
دادستان عمومی و انقلاب سرخس از جمع‌آوری 36 نفر از معتادان متجاهر از سطح شهرستان سرخس و انتقال آن‌ها به کمپ ترک اعتیاد ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر مشهد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید علیزاده در گفتگو با صبح توس، اظهار کرد: عصر امروز (چهارشنبه) با صدور حکم قاطع دادستانی ۳۶ نفر از معتادان متجاهر در شهرستان سرخس که چهره شهر را نازیبا و برای امنیت جامعه خطرآفرین بودند، توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی این شهرستان جمع آوری و به کمپ موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر شهرستان مشهد منتقل شدند.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس تاکید کرد: این معتادان متجاهر بیشتر کارتن خواب بوده و برای سلامت و امنیت جامعه خطرآفرین هستند.

علیزاده تصریح کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهرستان سرخس در راستای مقابله با فراگیر شدن اعتیاد به مواد مخدر، پیشگیری از وقوع جرائم دیگر به ویژه سرقت های خرد صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: اکثر این معتادان متجاهر به دلیل ابتلا به بیماری هایی همچون هپاتیت و ایدز سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند که جمع آوری آن ها اولویت دادستانی شهرستان و دارای اهمیت است.

گفتنی است که پیش از این و در دو مرحله دیگر نیز در ۲۶ خرداد و ۶ تیر امسال ۷۶ معتاد متجاهر در شهرستان سرخس با دستور قاطع دادستان این شهرستان جمع آوری و به کمپ موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر شهرستان مشهد منتقل شدند.

معتاد متجاهر به کسی گفته می شود که در جامعه به اعتیاد پرداخته و دیگران را هم تشویق به مصرف می کند؛ در واقع معتاد متجاهر به قصد از راه به در کردن دیگران به هر نیتی به صورت آشکار مواد مصرف و یا حمل می کند؛ معتاد متجاهر در قوانین ایران مجرم شناخته می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514610
ارسال نظر
نظرات