شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514717
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

نمایش ایثار با معرفی اجرای سبک زندگی ابرار/ این سبک زندگی تنها راه نجات بشر از دست قدرت طلبان است

نمایش ایثار با معرفی اجرای سبک زندگی ابرار/ این سبک زندگی تنها راه نجات بشر از دست قدرت طلبان است
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند در سوره انسان سبک زندگی ابرار را معرفی می کند تا ارزش اخلاقی و متعالی تحت عنوان ایثار را به نمایش بگذارد و این سبک زندگی تنها راه نجات بشر از دست قدرت طلبان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو راه آرمان؛ با اشاره به اینکه توجه به سبک زندگی متعالی و برتر از جمله موضوعاتی است که قرآن کریم به آن پرداخته است، گفت: سوره مبارکه انسان در شأن امام علی علیه السلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و حسنین علیه السلام نازل شده است که این سوره سبک زندگی ابرار را بیان کرده است.

وی ادامه داد: در سوره انسان به آفرینش بشر اشاره شده است و در ادامه این سوره آمده است که ما انسان را از نطفه آفریدیم، به او شنوایی و بینایی دادیم، او را با عقل، فطرت، رسالت و نبوت هدایت کردیم که برخی این هدایت را پذیرفتند، شاکر این نعمت شدند و در مسیر هدایت الهی خود قرار گرفتند و برخی دیگر ناسپاسی کردند، کفر ورزیدند و سرانجام کافران مشخص شدند.

این مقام مسئول افزود: انسان نیاز به غذا دارد، برخی از انسان ها با خوردن غذای دیگران سفره آنان را کوچک و سفره خود را بزرگ می کنند که این گروه حرام خوارها هستند و این اقدام نوعی مواجه با مال است؛ یک مواجه دیگر این است که افراد به حق خود قانع هستند، در محدوده خود می خورند و کاری به دیگران ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی اظهار کرد: گروهی دیگر از افراد هستند که خودشان می خورند و به دیگران نیز می دهند و همچنین افرادی دیگر نیز  وجود دارند که خود گرسنه هستند و دیگران نیز گرسنه هستند و در این شرایط دیگران را بر خود مقدم می دانند که این سبک زندگی در قرآن کریم برای ابرار یاد می شود.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مطلب فوق ابراز کرد: قرآن با این نوع پرورشِ انسان می خواهد که او به طور کامل از خود آزاد و صد در صد بنده و عبد خدا شود؛ انسانی که دیگران را بر خود و به خاطر رضای خدا ترجیح می دهد از اسارت نفس خود آزاد شده است.

وی بیان کرد: خداوند در سوره انسان سبک زندگی ابرار را معرفی می کند تا ارزش اخلاقی و متعالی تحت عنوان ایثار را به نمایش بگذارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مستکبران، حاکمان و قدرتمندان خود را بر دیگران مقدم می دارند، تصریح کرد: آنان حیات، غذا، مال دیگران را برای خود می خواهند و این در حالی است که قرآن با معرفی سبک زندگی ابرار عنوان می کند که ابرار کسانی هستند که دیگران را بر خود مقدم می دانند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی تأکید کرد: قرآن کریم سبک زندگی متعالی ابرار را به بشریت نشان می دهد که چنانچه زمامداران عالم این سبک زندگی را داشته باشند هیچ حاکمیت و کشوری به خاطر دسترسی به منابع آن ملت حاضر نخواهد بود که نسلی را بکشد و این سبک زندگی تنها راه نجات بشر از دست قدرت طلبان است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطر نشان کرد: سبک زندگی بیان شده در سوره انسان یک ارزش متعالی برای زندگی بشر و جلوه ای از رحمت خداوند است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514717
ارسال نظر
نظرات