شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514781
آیت‌الله خاتمی:

امیدوارم حوزه علمیه یزد قطب حوزه‌های علمیه شود

امیدوارم حوزه علمیه یزد قطب حوزه‌های علمیه شود
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امیدوارم حوزه علمیه یزد قطب حوزه‌های علمیه در این منطقه باشد و یزد که افتخار این را دارد که عالمان برجسته را صادر کرده است، پیشینه افتخارآمیز خود را احیا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در مراسم افتتاح مدرسه علمیه کاظمیه یزد که صبح امروز برگزار شد، گفت: الفقهاء حصون الاسلام؛ دژهای اسلام که اسلام را از خطر حفظ می‌کنند فقیهان هستند.

وی با بیان اینکه علمای شیعه مرزبان هستند، اظهار داشت: من فقط اینجا آمدم تا ارادت ویژه‌ام را محضر فقیه بزرگ و به تعبیر آیت‌الله مدرسی، شیخ مفید عصر آیت‌الله سبحانی داشته باشم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایشان فقیه، عالم و مفسر برجسته‌ای است که بیش از 50 جلد تألیف فقهی دارد؛ من به خود ایشان عرض کردم هشت طبقه از کتاب‌های کتابخانه‌ام فقط کتاب‌های ایشان است.

خاتمی خاطرنشان کرد: به جد ما افتخار می‌کنیم به وجود اینچنین عالمان برجسته‌ای که در کنار این مقام علمی که دارند، همراه با نظام و انقلاب اسلامی نیز هستند. خداوند سایه این بزرگواران را مستدام بدارد.

وی افزود: صمیمانه تشکر می‌کنم از برادر عزیزمان آیت‌الله مدرسی که با عشق و با انگیزه این بنا را ایجاد کردند و ان‌شاالله حوزه علمیه یزد قطب حوزه‌های علمیه در این منطقه باشد.

خاتمی ادامه داد: کار سخت‌افزاری را انجام دادند امید می‌رود تلاش بیشتری نیز در زمینه نرم‌افزاری داشته باشد، که این دیاری که افتخار این را دارد که عالمان برجسته را صادر کرده است، همچنان این پیشینه افتخارآمیز را احیا کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514781
ارسال نظر
نظرات