شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514797
امام جمعه موقت اراک:

همه باید خود را در میدان خدمت به محرومین و مستضعفین قرار دهند

همه باید خود را در میدان خدمت به محرومین و مستضعفین قرار دهند
امام‌جمعه موقت اراک با بیان اینکه همه باید خود را در میدان خدمت به محرومین و مستضعفین قرار دهند گفت: بی توجهی به مال و مادیات و توجه کردن به انسان هایی که نیازمند هستند خیلی اهمیت دارد چراکه این یک نمود و بروز اوصاف و خصال نیکویی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم سپاسی آشتیانی امام جمعه موقت اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به ایام ۲۳ تا ۲۵ ذی‌حجه که حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) روزه می‌گرفتند و افطار خود را به افراد مسکین، یتیم و اسیر اعطا می‌کردند، گفت: طرح «رسم ابرار» که توسط معاونت فرهنگی سپاه پاسداران اجرا می شود طرحی بسیار خوب و به موقع است چراکه این سنت حسنه در قرآن تأکید شده است.

سپاسی آشتیانی افزود: پیامبر گرامی اسلام به امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند که یا علی خداوند متعال به تو منت گذاشته و حب مساکین را در دل تو قرار داده است.

وی ادامه داد: توجه به حال مستضعفین یا طعام و یا امور دیگر آنها هرکدام در جایگاه خود اهمیت و جایگاه بلندی دارد و امروز جوانان می‌توانند با الگو قرار دادن الگوهای الهی این سنت حسنه را در جامعه تقویت و گسترش دهند.

سپاسی آشتیانی، پیامبر اسلام را برای همه امت‌ها و ملت‌ها به‌خصوص امت مسلمان یک الگوی نیکو دانست و گفت: ایشان بهترین الگو هستند چراکه او مصداق بارز انسان کامل است و جوانان می‌توانند به سیره ایشان نگاه کنند که چقدر به امور مستضعفین و پناه دادن به انسان‌های مستضعف اهمیت دادند.

وی با تأکید بر اینکه توجه به مستضعفین و حمایت از آنها یک امری است که به‌عنوان معیار سنجش فرد است افزود: بی‌توجهی به مال و مادیات و توجه کردن به انسان‌هایی که نیازمند هستند خیلی اهمیت دارد چراکه این‌یک نمود و بروز اوصاف و خصال نیکویی است.

امام‌جمعه موقت اراک با بیان اینکه همه باید خود را در میدان خدمت به محرومین و مستضعفین قرار دهند گفت: طبیعی است خداوند متعال اگر بخواهد همه را غنی کند می تواند چراکه این یک موضوعی است که کاملا در اختیار خداوند و اختیار و قدرت آن را دارد ولی این توجه از ناحیه انسان ها اگر باشد باعث رشد خود انسان ها می شود.

کارشناس مذهبی در این خصوص ادامه داد: در واقع خداوند این شرایط مختلف را برای انسان ها ایجاد کرده و ممکن است برخی از افراد با توجه به مقتضیات آنها ضعفی داشته باشند و این بودن ضعف علیرغم اینکه مشکلاتی را برای انسان ایجاد می کند ولی مایه امتحانی برای دیگران و هم مایه رشد جامعه هم می باشد که با توجه کردن به ضعف انسان های مستضعف می تواند رشد کند.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به نقش مسئولین در ترویج این سنت حسنه عنوان کرد: مسئولین باید خودشان پیشقدم این کارها باشند و به عنوان کسی که در جامعه اسلامی مسئولیت دارد باید دغدغه داشته باشد و توجه به مستضعفین را مد نظر قرار دارد و سر منشأ کارهای خود قرار دهد چراکه اگر نگاهی به سیره و منش حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری داشته باشیم میبینیم اینها چقدر مطلب در خصوص توجه به انسان های مستضعف در آثار و کلماتشان است و این بسیار قابل توجه است.

سپاسی آشتیانی ادامه داد: در هر حادثه ای می بینیم که اگر خدای ناکرده اتفاق ناگواری همچون سیل و زلزله به وجود می آید مقام معظم رهبری جزء اولین کسانی است که اقدام می کنند و لذا مسئولین باید ابتدا خودشان در میدان عمل قرار دهند.

 امام جمعه موقت اراک در پایان با اشاره به اینکه رسانه ها نقش خیلی عمده ای در توجه مردم به مستضعفین دارند خاطر نشان کرد: امروز رسانه دارای جایگاه بلندی است و می تواند در این زمینه یک فرهنگ سازی مناسب داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1514797
ارسال نظر
نظرات