شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:27 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514813

سئول: مذاکرات آمریکا و کره شمالی به زودی آغاز می‌شود

یک مقام ارشد دولت کره جنوبی می‌گوید گفت‌وگوهای واشنگتن و پیونگ‌یانگ که چند ماهی است متوقف شده، به زودی از سر گرفته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «کیم هیون چانگ» معاون مشاور امنیت ملی کره جنوبی می‌گوید گفت‌وگوهای آمریکا و کره شمالی احتمالا به زودی آغاز می‌شود. 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام ارشد کره جنوبی که پس از دیدار یک ساعته با «استفان بیگان» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور کره شمالی، در سئول در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «احساس من این بود که کره شمالی و ایالات متحده به زودی گفت‌وگو می‌کنند و این [گفت‌وگوها] به خوبی پیش خواهد رفت.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی تاکنون دو دیدار رسمی و یک دیدار غیررسمی داشته‌اند. دومین دور مذاکره مستقیم سران دو کشور که اسفند ماه پارسال در شهر «هانوی» ویتنام برگزار شد، نیمه‌کاره به پایان رسید و از آن زمان مذاکرات کارشناسی میان طرفین به حالت تعلیق درآمده است. دیدار غیررسمی چند ماه پیش ترامپ و کیم در مرز دو کره نیز نتوانست به احیای گفت‌وگوها منجر شود.

از آن زمان آمریکا بر خلاف وعده‌ای که در دیدار نخست ترامپ و کیم داده بود، چند رزمایش مشترک با کره جنوبی برگزار کرده است. با وجود آنکه پیونگ‌یانگ ماه‌ها آزمایش موشکی خود را متوقف کرده بود، واشنگتن تأکید داشت که تا زمان خلع سلاح کامل اتمی کره شمالی، به اعمال تحریم و تشدید فشار علیه این کشور ادامه می‌دهد. در هفته‌های اخیر، کره شمالی نیز چند آزمایش موشکی انجام داده است.

https://www.dana.ir/1514813
ارسال نظر
نظرات