شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514863

آغاز ساخت150هزار مسکن در طرح ملی با حضور روحانی

شرکت عمران شهر‌های جدید از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن طی هفته آینده با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد. سهم شهر‌های جدید در این مرحله ۲۰ هزار واحد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در راستای تعادل بخشی به بازار مسکن به عنوان یکی از بازار‌های مهم در ایجاد فرصت‌های شغلی و به تحرک واداشتن سایر بخش‌های اقتصادی کشور، در برنامه تقدیمی وزارت راه و شهرسازی در دی ماه ۱۳۹۷ به رئیس جمهور، مقرر شد ظرف مدت سه سال عملیات اجرایی ساخت تعداد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با هدایت و راهبری مجموعه وزارت راه و شهرسازی آغاز شود.

با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهر‌های جدید و نیز در راستای اجرای اصول ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی که وظیفه تأمین مسکن آحاد جامعه به خصوص گروه‌های نیازمند را برعهده دولت نهاده، شرکت عمران شهر‌های جدید نیز مانند سایر بخش‌های مربوطه احداث واحد‌های مسکونی را در دستور کار خود قرار داده و مشمول این طرح شد.

در این راستا از مجموعه ۴۰۰ هزار واحد تکلیفی، سهم شرکت عمران شهر‌های جدید ۲۰۰ هزار واحد، سهم شرکت بازآفرینی شهری ایران ۱۰۰ هزار واحد و سهم بنیاد مسکن ۱۰۰ هزار واحد اعلام و در دستور کار قرار گرفت.

با توجه به گزارش‌های ارائه شده شرکت عمران شهر‌های جدید تا کنون عملیات اجرایی حدود ۶۰ هزار واحد از این برنامه را در شهر‌های گوناگون آغاز شده که هرکدام در مراحل پیشرفت فیزیکی مختلفی قرار دارند.

طبق برنامه ریزی انجام شده در این راستا عملیات اجرایی تعداد ۱۵۰ هزار واحد مسکونی متعلق به برنامه مذکور نیز در هفته آینده با حضور رئیس جمهور آغاز و در دست اقدام قرار خواهد گرفت که شهر‌های جدید دارای سهمی حدودا ۲۰ هزار واحدی در آن خواهد بود.

شهر‌های جدید با آغاز این ۲۰ هزار واحد در شهر‌های پرند، پردیس، فولادشهر، بهارستان، گلبهار، صدرا، سهند، امیرکبیر و هشتگرد، عملیات اجرایی احداث حدودا ۸۰ هزار واحد را به طور رسمی از زمان ابتدای برنامه آغاز و در دستور کار دارد.

شهر‌های جدید حاضر در این برنامه شهر جدید فولادشهر با ۷ هزار و ۱۳۴ واحد، شهر جدید پرند با ۴ هزار و ۴۴۸ واحد، شهر جدید گلبهار با ۲ هزار و ۷۶۲ واحد، شهر جدید سهند با یکهزار و ۵۴۷ واحد، شهر جدید صدرا با یکهزار و ۴۹۷ واحد، شهر جدید امیرکبیر با ۸۰۰ واحدف شهر جدید هشتگرد با ۵۲۰ واحد و شهر جدید پردیس با ۱۵۰ واحد به ترتیب بیشترین پروژه را دارند.

 

https://www.dana.ir/1514863
ارسال نظر
نظرات