شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 21:10 منتشر شده در مورخ: 1398/06/01 شناسه خبر: 1514877
گزارشی از قیمت‌های کمرشکن اجاره بها در کهگیلویه؛

اجازه های کمرشکن و ناتوانی مستاجرین در کهگیلویه/ جوانانی که به خاطر نداشتن خانه قید ازدواج را زده اند+تصاویر

اجازه های کمرشکن و ناتوانی مستاجرین در کهگیلویه/ جوانانی که به خاطر نداشتن خانه قید ازدواج را زده اند+تصاویر
شرایط اجاره بها و قیمت خرید مسکن در شهرستان کهگیلویه نیز مانند سایر شهر های کشور یک روند صعودی با شیب زیادی را طی کرده و هر روزه شرایط و قیمت مسکن که یکی از مهمترین اولویت های مردم است بد و بدتر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کهگیلویه؛ حوزه مسکن نه تنها در بخش اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه می توان گفت، بخش های اجتماعی و سیاسی نیز بدان وابسته است.

 

امروزه در کشور ما، افزایش اجاره بها و قیمت مسکن آمار ازدواج را تحت تأثیر خود قرار داده، به نحوی که بسیاری از جوانان به دلیل عدم تحمل هزینه های اجاره و یا خرید مسکن معمولأ زیر بار این امر مهم نمی روند. اگرچه کاهش میزان ازدواج دلایل دیگری هم دارد اما بالا بودن هزینه های جاری ، عدم اشتغال مناسب و گران بودن مسکن نیز در بین این عوامل کم اثر نیست.

 

دین مبین اسلام همواره جوانان را به ازدواج مناسب با بکار گیری معیار های منطقی دعوت می کند و به قول قدیمی ها ازدواج امری است که خداوند برکت آن را می دهد و هزینه های مربوطه نیز فراهم می شود اما باید توجه داشت که تشویق به امر ازدواج نیازمند تأمین حداقل هایی است و یکی از مهمترین این حداقل ها بحث مسکن خواهد بود.

 

شرایط اجاره بها و قیمت خرید مسکن در شهرستان کهگیلویه نیز مانند سایر شهر های کشور یک روند صعودی با شیب زیادی را طی کرده و هر روزه شرایط و قیمت مسکن که یکی از مهمترین اولویت های مردم است بد و بدتر می شود.

 

اما در شهرستان کهگیلویه و مخصوصا شهر دهدشت این روند بسیار تند از حتی مرکز استان طی شد و گرانی مسکن در شهر دهدشت به حدی رسیده و برخی از مردم حاضر به چادر نشینی هستند.

 

در همین زمینه با برخی از شهروندان دهدشتی گفت و گویی ترتیب داده شد که در ادامه آمده است؛

 

یکی از شهروندان دهدشتی در گفت و گو با کهگیلویه گفت: مسکن مهمترین اولویت هر خانواده ای برای شروع ،تثبیت و ادامه زندگی است اما امروزه شتاهد افزایش سرسام آور قیمت مسکن در شهر دهدشت هستیم.

 

وی گفت: اخیرا برای یکی از اقوام خود، اقدام به اجاره خانه کرده و صاحب خانه برای خانه ای به مساحت حدود 90 متر در طبقه دوم قیمت 26 میلیون رهن و 400 هزار تومان درخواست کرده که این قیمت در شهر دهدشت بسیار زیاد بوده و به دور از قیمت واقعی مسکن است.

 

یکی دیگر از شهروندان دهدشتی گفت: کاهش ساخت و ساز در یکی دو سال اخیر موجب کمبود مسکن و در نتیجه آن افزایش اجاره بها شده است.  مسئولین باید پیگیر باشند و با تلاش و کوشش شرایط گرانی را برطرف کنند. دولت مردان با همراهی مردم می تواند سخت ترین مشکلات را از سر راه بردارند همانطور که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم.

 

یکی از جوانان شهر دهدشت که به تازگی از ازدواج کرده و صاحب فرزندی نیز شده است گفت: قیمت اجاره بهای مسکن کمر شکن شده و روز به روز در حال افزایش است. در شهر های بزرگتر حداقل اگر اجاره بها افزایش پیدا کند شرایط اقتصادی آن شهر نیز به گونه ای است که تا حدودی میتوان این گرانی را تحمل کرد اما در شهرستان کهگیلویه افزایش اجاره بها و هزینه های زندگی از یک سو و ضعف شرایط کسب و کار از سویی دیگر شرایط را تا حدودی در شهر دهدشت سخت کرده است.

 

وی گفت: برخی از این افزایش قیمت مسکن به خاطر عدم نظارت بر بنگاه های مسکن است. برخی از بنگاه ها به خاطر سود بیشتر اقدام به افزایش اجاره بها کرده و این اقدام روز به روز بر قیمت ها افزوده تا امروز که دیگر از دسترس خارج شده است.

 

عوامل دیگری نیز میواند موجب این افزایش قیمت باشد که به صورت زنجیر وار به هم متصل  هستند که شاید فقط متوجه شهر دهدشت یا استان کهگیلویه و بویر احمد نباشد. مثل گرانی های اخیر،افزایش صادرات مصالح ساختمانی، کمبود زمین، افزایش معاملات و روی آوردن  برخی از سرمایه داران به بازار مسکن و زمین و برخیاز عوامل دیگر باعث افزایش این اجاره بها شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514877
ارسال نظر
نظرات