شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514879
استاد حوزه علمیه خراسان:

طرح «رسم ابرار» زمینه ایجاد وحدت مسلمانان را بالا می‌برد

طرح «رسم ابرار» زمینه ایجاد وحدت مسلمانان را بالا می‌برد
حجت‌الاسلام مهدی امجدی زاده گفت: لازمه نابودی دشمن این است که همه دست به دست هم دهیم و طرح «رسم ابرار» زمینه ایجاد وحدت را میان مسلمانان بالا می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام مهدی امجدی‎زاده، استاد حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: هم‎اکنون ما در یک جنگ همه جانبه و به فرمایش مقام معظم رهبری «جهاد کبیر» قرار داریم زیرا به جمهوری اسلامی انواع جنگ‌ها تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی به توفیقات فراوانی دست یافته ایم، گفت: به دلیل اینکه ایران و اسلام در این مدت عزت و کرامت پیدا کرده است، دشمنی های دشمن دو چندان شده که به لطف خدا دشمن نتوانسته موفق شود.

حجت‌الاسلام امجدی زاده تصریح کرد: امت اسلام یک امت واحد در مقابل جریانات دشمن هستند لذا همه باید همدیگر را در مقابله تهاجم‎های دشمن کمک کنند و به همدیگر رسیدگی کنیم و جویای حال یکدیگر باشیم تا در جبهه مقابل دشمن کسی از نیروهای خودی از پای در نیاید.

استاد حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه یک زاویه و بعد از این جنگ همه جانبه با دشمن، مسائل اقتصادی است، گفت: اگر بخواهیم جنگ اقتصادی را با جنگ نظامی مقایسه کنیم، چنانچه عده ای که در خط مقدم و در حال مبارزه با دشمن به صورت رو در رو هستند پشتیبانی ضعیفی داشته باشند شکست می خورد لذا در صورتی که همه پای‌کار و به کمک رزمندگان و نیروهای پشتی بانی بیایند، جبهه خودی تقویت می شود و خللی در آن ایجاد نمی شود.

وی تصریح کرد: ارگان هایی که در کشور مسئول مسائل اقتصادی هستند می لنگند و مأموریت های خودشان را به درستی انجام نمی دهند اما نمی شود که مردم را رها کرد و خودمان خودمان را رها کنیم.

حجت‌الاسلام امجدی زاده با تأکید بر اینکه «طرح رسم ابرار» نباید تنها یک مانور باشد، گفت: طرح ابرار نباید محدود به 23 تا 35 ذی‌الحجه جهت اطعام و کمک به نیازمندان باشد، بلکه باید یک راهبرد را به مردم نشان دهد و این موضوع را به مردم القا بکند که مردم در همه موضوعات با هم باشیم.

استاد حوزه علمیه خراسان ادامه داد: امروز همه ما در یک جبهه در مقابل دشمن هستیم و باید مراقب باشیم دشمن به ما گل نزند و در این جنگ نابرابر کسی از ما تلف نشود، حتی این کمک ها می‌تواند بسیار کوچک و به ظاهر ناچیز باشد اما می تواند همین کمک ها مشکلات بسیاری را حل کند.

وی با تأکید بر ادامه طرح رسم ابرار در طول سال، عنوان کرد: باید کمک هایمان را از اطرافیان خود شروع کنیم و لازم نیست کمک ها بسیار بزرگ و قیمتی باشد، حتی اگر در خانه یک غذای اضافه دارید و می‌دانید همسایتان گرسنه است به او بدهید و اگر می دانید کسی در فامیل مشکلی دارد که شما میتوانید آن را حل کنید، به کمک او بشتابید.

حجت‌الاسلام امجدی زاده خاطرنشان کرد: طرح رسم ابرار را می توان از همسایه و اطرافیان خود شروع کنید زیرا رسیدگی به این دو را اسلام نیز تأکید دارد زیرا با این اقدامات اسلام جان دوباره می گیرد و اسلام بر دیگر به اوج عزت و شکوفایی می رسد و موجبات خشک شدن ریشه دشمن می شود.

استاد حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: لازمه نابودی دشمن این است که همه دست به دست هم دهیم و طرح «رسم ابرار» زمینه ایجاد وحدت را میان مسلمانان بالا می برد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514879
ارسال نظر
نظرات