شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:26 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514898
معاون فرهنگی و هنری سپاه استان قزوین:

اطلاع‌رسانی طرح "رسم ابرار" زمینه مشارکت مردم را فراهم می‌کند/ حمایت از محرومان جزء سیره ائمه است

اطلاع‌رسانی طرح "رسم ابرار" زمینه مشارکت مردم را فراهم می‌کند/ حمایت از محرومان جزء سیره ائمه است
معاون فرهنگی سپاه استان قزوین گفت: در روایات داریم که مردم نیز می‌توانند در روزی رسانی به نیازمندان مشارکت داشته باشند از این رو اطلاع رسانی طرح "رسم ابرار" زمینه مشارکت مردم را فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد امیری‎مقدم در گفت‌وگو با  صبح قزوین؛ درباره‌ اجرای طرح "رسم ابرار" اظهار کرد: طرح‌هایی مانند "رسم ابرار" باید با تبلیغات مناسب به‌گوش مردم برسد تا همه در اجرای آن‌ها سهیم باشند، زیرا این طرح‌ها اسباب مطرح شدن دین هستند.

وی افزود: ضعف‌های دینداری ما بخاطر عدم تبلیغ درست مبانی اسلامی است و اگر مباحث دینی به طور صحیح به گوش مردم برسد و تبلیغ شود به مرحله‌ی عملیاتی و اجرایی مردم بویژه جوانان و دانشجویان تبدیل خواهد شد.

معاون فرهنگی و هنری سپاه استان قزوین اذعان کرد: کار خوب، کارگشایی از نیازمندان، حمایت از ایتام و مستضعفان و به فکر مظلومان بودن جزئی از سیره‌ی ائمه و به عنوان دغدغه‌ی آنان محسوب می‌شد که ما وظیفه داریم سیره ائمه را در سطح جهانی تبلیغ و زمینه‌ی اجرای آن را فراهم کنیم.

وی گفت: در روایت داریم که حضرت علی(ع)، حضرت زهرا(س) بانوی دوعالم و حسنین سهمی از افطار خود را به نیازمندان بخشیدند تا گره‌ای از مشکلات نیازمندان گشوده شود که در این جا هدف فقط صرفا ببخش غذا نبود بلکه ابلاغ دست‌گیری از نیازمندان بود.

امیری مقدم عنوان کرد: در روایت دیگری از امام علی(ع) خواندیم که ایشان بعد از فروش زره ۱۰۰درهمی خود ۹۵درهم را به نیازمندان بخشیدند و پنج درهم را صرف امور خانه کردند و وقتی از ایشان جویای هزینه‌ی زره شدند، امام گفتند که ۹۵درهم را پس‌انداز کردند که در این روایت کمک به ایتام به عنوان پس‌اندازی در آخرت مطرح می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) ابراز کرد: امام صادق (ع)مردم را آیینه‌ی خدا می‌دانند و معتقدند که مردم در روزی رسانی می‌توانند سهمیم باشند و جاری شدن این اعمال در زندگی انسان و الگوپذیری مردم ضرورت اجرایی دارد.

وی در پایان گفت: تفکر کمک به نیازمندان و سبک زندگی اسلامی، فراگیرشدن مشارکت همه‌جانبی مردم را می‌طلبد تا در راه عملی شدن اهداف اسلام گامی برداشته شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514898
ارسال نظر
نظرات