شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 19:00 منتشر شده در مورخ: 1398/05/31 شناسه خبر: 1514914
سفیر یمن در تهران:

چندین کشور خواهان از سرگیری روابط با ما هستند

سفیر یمن در ایران از تمایل چندین کشور برای از سرگیری روابط خود با این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «ابراهیم محمد الدیلمی» سفیر دولت نجات ملی یمن در تهران گفت که مرحله آینده شاهد تغییراتی در روابط خارجی یمن خواهد بود.

وی در گفت‌وگو با روزنامه «الثوره» گفت که با توجه به متغیرهای مختلف چندین کشور خواهان از سرگیری روابط خود با صنعاء هستند.

الدیلمی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار یمن بوده و از امنیت و تمامیت ارضی و ثبات و استقلال آن دفاع کرده و دفاع خواهد کرد و مواضع ایران علیه تجاوز از ابتدا واضح بوده است.

وی گفت: تصمیم برای تعیین سفیر در ایران سرآغازی برای گشایش بزرگ در روابط با کشورهای دیگر است.

الدیلمی تصمیم تبادل سفراء بین جمهوری اسلامی ایران و یمن را شجاعانه و جسورانه خواند و گفت: طبیعی است که چنین تصمیمی خشم و نگرانی کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی و توطئه کنندگان را برانگیزد.

سفیر دولت نجات ملی یمن در تهران تاکید کرد که در مرحله آینده سفیر جدید ایران در صنعاء انتخاب می‌شود و اجرای قراردادهای فیمابین که به دلیل دخالت های آمریکا و عربستان با مشکل مواجه شده بود از سرگرفته خواهد شد.

وی با بیان  اجرای این قراردادها بر اساس اولویت‌ها صورت خواهد گرفت، گفت: 70 قرارداد امضاء شده و آماده اجرا در زمینه‌های کشاورزی، پزشکی، آموزشی، اقتصادی و خدمات‌رسانی است.

سفیر دولت نجات ملی یمن در تهران گفت که از سرگیری مبادلات فرهنگی و تقویت اقدامات امدادرسانی و توسعه‌ای فقط از طریق دولت نخواهد بود بله نهادها و تشکل‌های مختلف در ایران در این زمینه نقش‌آفرینی خواهند کرد.

الدیلمی تصریح کرد که مرحله آینده شاهد تغییرات محسوسی در عرصه روابط خارجی یمن و تعیین سفراء در سایر کشورها خواهد بود.

وی گفت که چندین کشور تمایل دارند روابط خود با یمن را از سرگرفته و مشروعیت واقعی در صنعاء را به رسمیت بشناسند.

سفیر یمن در تهران درباره اظهارات تحریک آمیز سفیر انگلیس گفت: انگلیس باید سفیر خود در یمن را تغییر دهد و شخصی را انتخاب کند که اصول روابط بین کشورها و دولت‌ها را بداند.

وی توئیت سفیر انگلیس را اقدامی غیردیپلماتیک و حماقتی شدید از سوی وی دانست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1514914
ارسال نظر
نظرات