شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1398/06/01 شناسه خبر: 1515049
ائمه جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه مطرح کردند؛

ضرورت حذف کاغذبازی در پیچ بروکراسی/ اقدامات قوه قضائیه سبب تقویت امید به تحقق عدالت در کشور شده است

ضرورت حذف کاغذبازی در پیچ بروکراسی/ اقدامات قوه قضائیه سبب تقویت امید به تحقق عدالت در کشور شده است
آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی مهمی اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مسؤولان هیچ منتی بر سر مردم ندارند/ ضرورت حذف کاغذبازی در پیچ بروکراسی

آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: اظهار داشت: مسؤولان هیچ منتی بر سر مردم ندارند و باید از مسؤولیت‌های خود به‌عنوان فرصت خدمت به مردم استفاده کنند.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه تأکید و توجه مقام معظم رهبری در این دیدار بر روی اقتصاد و فرهنگ بود، گفت: ایشان دولت را به حمایت از تولید داخلی توجه دادند.

وی با اشاره به اینکه از نظر رهبر انقلاب حمایت از تولید داخلی کلید اصلی حل مشکلات کشور است، افزود: دولت باید مشکلات اداری و کاغذبازی‌ها را حذف کند و زمان صدور مجوز برای تولید را کاهش دهد.

علما با بیان اینکه مقام معظم رهبری تولید‌کنندگان را همچون رزمندگان می‌دانند، ادامه داد: رهبر انقلاب تاکید دارند که باید از وابستگی به نفت خارج شویم و به اقتصاد، مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌‌بنیان و تولید کنندگان توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با یادآوری 31 شهریورماه روز صنعت دفاعی، اول شهریورماه سالگرد شهادت شهید لاجوردی به دست منافقین و بزرگ داشت ابوعلی سینا و روز پزشک، دوم شهریورماه شروع هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر، سالگرد شهید اندرزگو، چهارم شهریورماه روز کارمند و پنجم شهریور‌ماه روز خانواده؛ این ایام را گرامی داشت و از افراد جامعه خواست به خانواده به‌عنوان سلول نخست تشکیل جامعه اهمیت داده و از آن مراقبت کنند.

وی به مناسبت عید غدیر به تشریح اهمیت موضوع امامت و ولایت پرداخت و گفت: رسول خدا از ابتدای بعثت و به هر مناسبتی مسأله ولایت و امامت را مطرح می‌کرد و این جزو اصول کار ایشان بود و شیوه ائمه نیز همین بود، چون این موضوع اساس اسلام و روح و جوهره تمام اصول اسلام است.

علما بیان کرد: رسول خدا(ص) فرمودند: حضرت علی (ع) هر کجا باشد حکم خدا و هدایت آن‌جاست.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه تاکید کرد: صلاح آخرت و دنیای ما را امام تعیین می‌کند و عزت ما زمانی است که امام حاکم باشد.

وی در پایان همگان را به تقوا و پرهیزگاری و دوری از گناه و معصیت دعوت کرد.

 

اقدامات قوه قضائیه سبب تقویت امید به تحقق عدالت در کشور شده است

حجت الاسلام محمدطه مهری در خطبه های نمازجمعه امروز اسلام آبادغرب به بیانات رهبر معظم انقلاب بمناسبت آغاز هفته دولت در دیدار با هییت دولت اشاره کرد که معظم له فرمودند: مسئولان باید دوران مسئولیت را که یک لطف الهی برای خدمت به مردم است، قدر بدانند و برای عرصه بسیار دشوار آخرت، زاد و توشه فراهم کنند.

دولت در دو سال باقیمانده فعالیت خود باید به دور از گرفتار شدن در برخی آفات، مسائل مهم کشور را «اولویت بندی»، و اولویت‌ها را یک به یک پیگیری کرد.

دولت از حواشی و مسائل فرعی که متأسفانه با ظهور فضای مجازی، امکان آن بیشتر هم شده است، فاصله بگیرد و مسائل اصلی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

«اقتصاد» و «فرهنگ» دو اولویت اصلی کشور است.

تولید داخلی کلید اصلی حل مشکلات اقتصادی کشور است.

به دست آوردن و چرخاندن کلید در قفل مشکلات اقتصادی آسان نیست، اما باید این کار را انجام داد.

علت نامگذاری امسال به نام «رونق تولید» توجه به پیش‌بینی‌ها درباره افزایش کارشکنی‌های بیگانگان است

دشمنان نظام اسلامی می گویند که غلبه بر جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان پذیر نیست.

دشمنان نظام اسلامی می گویند باید با نفوذ فرهنگی و تأثیرگذاری بر ذهن ها، مغزها و تحریک هوس ها بر جمهوری اسلامی غلبه کنیم.

باید مانع نفوذ اقدامات سازمان‌یافته ضد فرهنگی و ضد ارزشی در تولیدات فرهنگی همچون هنر، سینما، کتاب و تئاتر شد.

ما به «بستن فضای فرهنگی» کشور معتقد نیستیم، اما با «ولنگاری فرهنگی» به‌شدت مخالفیم.

ابراز نگرانی نسبت به مساله حجاب در جامعه، بجا و صحیح است.

حجاب یک حکم شرعی و یک مساله قانونی است و باید در درجه اول دستگاه های دولتی، حکومتی و مدیران آنها مراقبت کنند تا در این زمینه براساس قانون عمل شود

امام جمعه اسلام آبادغرب با برشماری ویژگی های دولت تراز انقلاب اسلامی در گام دوم مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب، انقلاب اظهار کرد:  دولتی که بتواند مسیر ۴۰ ساله پیش رو را به درستی برداشته و به سمت تحقق آرمان «ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه)» حرکت کند ، به نظر می رسد حداقل باید دارای ویژگی های زیر باشد:۱- التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت از جریان انقلابی ۲- تهیه برنامه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وپیگیری اجرای آن با قدرت و نشاط کاری و احساس مسئولیّت ۳- مقابله با هرگونه رانت خواری و فساد اداری واقتصادی ۴- نظارت دقیق بر عملکرد دستگاهها برای جلوگیری از شکل‌گیری کانون‌های فساد خیز ۵- دل بریدن از بیگانگان و اتکا به درون ۶- جوانگرا و زمینه‌سازبرای حضور جوانان ۷- باورمند به مبانی نظام اسلامی و با روحیه انقلابی ۸- مدیریت جهادی با تلاش مجاهدانه و خدمات شبانه روزی ۹- پاسدار آزادی و استقلال و عزت ملی و ترویج کننده سبک زندگی اسلامی و ایرانی ۱۰- پاکدستی و ساده زیستی ۱۱- عدم حاکم شدن نگاه مادی به مقام و مسئولیت -۱۲ اهتمام به حفظ ارزش‌های انقلاب ۱۳-رعایت بیت المال وجلوگیری از حیف و میل آن ۱۴- عمل به قانون اساسی ووفاداری به تعهدات ناشی از سوگند به قانون اساسی ۱۵-بهره گیری از همه ظرفیتها برای کمک به نیروهای جبهه مقاومت.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب هرسال بر اساس نگاه راهبردی که نسبت به اقتصاد مقاومتی دارند، مطالبات اقتصادی خود را از دولت مطرح می کنند که در سال جاری ، اصلاح نظام بانکی، جلوگیری از واردات بی‌رویه، اصلاح خصوصی‌سازی‌های غلط و حفظ ارزش پول ملی چهار مورد از مهم‌ترینِ این مطالبات بودند. در این میان، قوه‌ی مجریه –لااقل در سال جاری- توانسته ارزش پول ملّی را نسبتِ ابتدای سال، ارتقاء دهد. همچنین با تغییر سکان خصوصی‌سازی، می‌توان به بهبود روند خصوصی‌سازی نیز امیدوار بود. واردات امّا همچنان ضدّ تولید ملّی عمل می کند و به آن آسیب می‌رساند. در مورد نظام بانکی نیز اگر چه به لحاظ سلبی، دستگاه قضایی با اقتدار وارد شده و با مفسدین مقابله می‌کند، امّا چون اصلاح نظام بانکی توسط قوه‌ی مجریه صورت نگرفته و لایحه‌‌ی اصلاحات آن ۴ سال معطل مانده و قرار است به مجلس برود ولی هنوز نرفته، باب فساد بانکی همچنان باز است.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: برای پیشگیری و جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی، تنها راه ممکن اصلاح نظام بانکی است که یک سوی آن کنترل تورم است و سوی دیگر آن نظارت بیشتر بر بانک‌ها توسط بانک مرکزی. تا زمانی که این موارد اصلاح نشوند، مشکل نظام بانکی به صورت ریشه‌ای حل نشده است.

وی افزود: برای ارزیابی عملکرد دستگاه عظیمی مانند قوه قضائیه نیاز به فرصتی بیشتر از ۵ماه است،اما در همین فرصت محدود شروع فعالیت آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضائیه و تغییراتی را که در سطح مسئولین و اصلاح رویه‌های اداری و قضایی در این قوه ایجاد شده است، سبب شده است امید به تحقق عدالت در کشور تقویت و دوستداران انقلاب و اقشار ضعیف کشور آن را احساس کنند.

حجت الاسلام مهری گفت: علاوه بر ضرورت تحقق انتظارات رهبری معظم انقلاب از دستگاه قضا که در احکام و دیدارهای رؤسای پیشین قوه نیز مورد تأکید قرارگرفته است ، برخی از مطالبات معظم له از آیت الله رئیسی در حکم ابلاغی ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۷ عبارت‌اند از:

۱- در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

۲- عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هرگونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاه‌ها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

۳- در برخورد قضائی ، ملاحظه‌ی این‌وآن را نکنید.

۴- از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیت‌های قوه استفاده کنید.

وی خاطرنشان ساخت:  با مروری بر اقدامات قوه قضائیه در ۵ ماه اخیر ، مصادیق فراوانی را می‌توان یافت که بیانگر آغاز اقدامات عملی برای نیل به «قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی» است و آنچه این روزها در خصوص دستگیری و برخورد با برخی افراد درون قوه قضاییه که اقداماتی از قبیل «کارچاق کنی» و «زد و بندهای فساد انگیز » انجام می دادند و این مجموعه ارزشمند را لکه دار می کردند را باید در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب در بند اول و دوم مطالبات معظم له از آیت الله رئیسی دانست.

 

کشور با روحیه انقلابی به شکوفایی می رسد

حجت الاسلام و المسلمین  جواد الیاسی در خطبه های نماز جمعه شهرستان صحنه اظهار داشت: جریان جنگ فرهنگی دشمن بنیان خانواده ها ی کشور های مسلمان را نشانه گرفته است.

وی در ادامه اشاره ای به هفته دولت داشت و تشریح کرد: روزانه اگر سری به شبکه های خبری نگاه کنیم میبینم که همیشه پروژه های مختلفی در سطح کشور افتتاح می شود .

امام جمعه صحنه خاطر نشان کرد: دیدار رئیس جمهور و معاونان وی با مقام معظم رهبری انجام گرفت که ایشان اقتصاد و فرهنگ را دو محور اصلی کشور یاد کردند.

حجت الاسلام و المسلمین جواد الیاسی گفت: دشمن یک جنگ ترکیبی علیه کشور ما به راه انداخته است ولی در دو حوزه اقتصاد و فرهنگ بیشتر در حال فعالیت می باشد.

وی اشاره ای به گام دوم انقلاب اسلامی داشت و تشریح کرد: کشور با روحیه انقلابی به شکوفایی می رسد.

 خطیب نماز جمعه شهرستان صحنه گفت: در حوزه صنعت دفاعی که جوشش روحیه انقلابی است چه پیشرفت های خوبی داشته ایم که آخرین مورد را در رونمایی از سامانه موشکی ۳۷۳ دیدم.

حجت الاسلام و المسلمین  جواد الیاسی بیان کرد: سامانه موشکی ۳۷۳ تعجب همه را برانگیخته است که این امر فقط در روحیه جهادی و انقلابی ایجاد شده است.

 

دولت برای خدمتگزاری شایسته به مردم برنامه ریزی کند

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: یکی از مهمترین آموزه های قرآن و اهل بیت علیه السلام خدمت به مردم و نیازمندان جامعه است.

وی افزود: ائمه اطهار علیه السلام همواره از خداوند تبارک و تعالی درخواست می کنند که توفیق خدمتگزاری و فرصت خدمت به مردم را به آنها بدهد ، هم چنانکه امام حسین (ع) و امام سجاد(ع) در فرازهایی از مناجات های خود با خداوند توفیق خدمتگزاری به مردم را از خداوند طلب می کنند.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اذعان داشت: دولتمردان فرصت خدمتگزاری به مردم را بدست آورده اند که باید با برنامه ریزی درست و تلاش شبانه روزی از این فرصت به دست آمده جهت خدمتگزاری به مردم نهایت استفاده را ببرند.

 خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد: جهت تحقق اهداف گام دوم انقلاب باید دولت تراز انقلاب اسلامی تشکیل شود دولتی که بتواند مسیر ۴۰ ساله پیشرو را به درستی طی کند و به سمت تحقق آرمان ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی، ( ارواحنا فداه) حرکت کند.

وی با بیان اینکه دولت تراز انقلاب اسلامی باید دارای ویژگیها و خصوصیاتی باشد ادامه داد: التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت از جریان انقلابی، تهیه برنامه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و پیگیری اجرای آن، مقابله با هر گونه رانت‌خواری و فساد اداری و اقتصادی ، نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌ها برای جلوگیری از شکل گیری کانون های فساد، دل بریدن از بیگانگان و اتکا به درون، جوانگرایی و زمینه سازی برای حضور جوانان، مدیریت جهادی با تلاش مجاهدانه و شبانه روزی و عمل به قانون اساسی از ویژگی ها و خصوصیات دولت تراز انقلاب اسلامی است.

فاطمی نسب در ادامه به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت: اول شهریور روز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک است که باید از خدمات پزشکان در در ارتقاء سلامت جامعه قدردانی شود.

امام جمعه شهرستان باببان اینکه ۲۴ ذیحجه روز مباهله پیامبر (ص)با مسیحیان نجران است, ادامه داد: آیه مباهله از مهمترین ادله قرآنی در خصوص فضیلت و برتری اهل بیت علیه السلام محسوب می گردد و در این روز خداوند بر ارزش ها و فضیلت های اهل بیت علیهم السلام و جایگاه راستین آن در درک و شناخت اسلام راستین مهر تاییدی دیگر زد.

وی با بیان اینکه ۲۵ ذیحجه روز نزول سوره مبارکه دهر وروز خانواده است اذعان داشت : این سوره در شان امیرالمومنین(ع) ،حضرت زهرا (س) ،امام حسن(ع) و امام حسین (ع) نازل شده است .

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: خانواده پیامبر (ص) بالاترین خانواده اسلام است که تمام ارزش‌های اسلامی را در کانون گرم خود به ظهور و تعالی رساند و از این طریق الگویی برای تمام خانواده ها شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515049
ارسال نظر
نظرات