شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/06/01 شناسه خبر: 1515057
استاندار خراسان شمالی اعلام کرد:

اتمام حجت با سهامداران پتروشیمی خراسان/ درخواست حذف رشته‌های غیرضروری از دانشگاه‌های استان

اتمام حجت با سهامداران پتروشیمی خراسان/ درخواست حذف رشته‌های غیرضروری از دانشگاه‌های استان
استاندار خراسان شمالی گفت: با سهامداران شرکت جدید پتروشیمی خراسان اتمام حجت شدکه تا هفته آینده طرحی که قابلیت اجرایی شدن در مجتمع پتروشیمی خراسان را دارد به استان اعلام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهنقل از عصر اترک، محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامی داشت هفته دولت درباره تعیین تکلیف اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان اظهار کرد: این موضوع به طور جدی در حال پیگیری است.

 
شجاعی گفت: اخیرا در همین باره با اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور مکاتبه ای داشتم که به دنبال آن جلسه ای با حضور مسئولان ذی ربط کشوری و سهامداران شرکت جدید پتروشیمی خراسان برگزار شد که بنده در این جلسه اعلام کردم این آخرین جلسه ای خواهد بود که برای اجرای طرح توسعه ای پتروشیمی خراسان و ارائه توضیحات و گفت و گو درباره آن شرکت می کنم.
 
وی افزود: در این جلسه با سهامداران شرکت جدید پتروشیمی خراسان اتمام حجت کردم و گفتم تا هفته آینده باید پاسخ نهایی درباره طرحی که قابلیت اجرایی در این مجتمع صنعتی را دارد را به استان اعلام کنند .
 
وی تصریح کرد: در این جلسه اعلام کردیم استان با اجرای طرح توسعه ای دراین مجتمع صنعتی همراهی خواهد کرد.
 
شجاعی درباره کاهش 27 درصدی صادرات از خراسان شمالی به بازارهای هدف در سال 97 نیز اعلام کرد: آسیب شناسی این مسئله را در دستور کار قرار داده ایم.
 
وی افزود: با این وجود، با وزارت امور خارجه درباره تقویت مراودات با کشورهای هدف صادراتی و آماده سازی شرایط برای دعوت از سفیران و رایزنی های اقتصادی کشورهای هدف به ایران و استان خراسان شمالی را مطرح و درباره آنها گفت و گو کرده ایم تا تصمیماتی در این باره گرفته شوند.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات انجام شده برای مناطق سیل زده استان نیز اظهار کرد: جذب اعتبارات برای بازسازی منازل و ابنیه های تخریب شده متاثر از سیل چند ماه قبل زمان بر شد.
 
استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: تمامی تلاش بر این است که تا به انجام اقدامات برای بازسازی ها سرعت عمل دهیم.
 
وی در بخش دیگری از این جلسه به آموزش عالی استان اشاره کرد و گفت: از وزارت علوم  درخواست کرده ام که نسبت به حذف رشته های غیر ضروری و غیر مرتبط با سند توسعه استان از سطح دانشگاه های استان اقدام کند.
 
وی با تاکید بر این نکته که آموزش عالی باید به موضوع ارائه رشته های تحصیلی مبتنی بر عملکرد مهارت توجه داشته باشد، عنوان کرد: درخواست کرده ایم که در سطح دانشگاه های استان رشته هایی منطبق با پیشران های اقتصادی و شرایط استان تدریس شوند.
 
شجاعی گفت: از وزارت علوم، راه اندازی دانشگاه بین المللی در استان مرزی خراسان شمالی همچنین ارائه رشته های دانشگاهی در شاخه های پزشکی و کشاورزی همچنین ارائه تحصیلات تکمیلی دانشگاهی را برای استان مطالبه شده است.
 
وی در خاتمه درباره ورزش نیز عنوان کرد: دنیا به ورزش نگاهی صنعتی، اشتغالزا و عاملی برای نشاط اجتماعی دارد و سالانه مبالغ میلیاردی بابت آن هزینه می کند.
 
وی گفت: خراسان شمالی نیز در سال جاری در زمینه ورزش تلاش خواهد کرد تا از استان، تیم هایی را برای حضور در لیگ های والیبال، کشتی، فوتبال و فوتسال بانوان اعزام کند.
 
استاندار خراسان شمالی افزود: درصدد هستیم تا جایگزینی بجای تیم فوتبال خونه به خونه که برای استان محقق نشد را داشته باشیم.
 
شجاعی در خاتمه تاکید کرد: ورزشکاران باید یاد بگیرند که بهترین روابط را با فداراسیون های ورزشی خود در کشور داشته باشند و مسائل خود را با فدراسیون ها به صورت تقابلی حل نکنند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1515057
ارسال نظر
نظرات