شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 08:58 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515133

کاردار سفارت آمریکا در عراق احضار شد

به دنبال انفجارهای اخیر در تعدادی از پایگاه‌های نظامی عراق، بغداد روز جمعه کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المیادین، وزارت خارجه عراق روز جمعه کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار کرد.

بر اساس گزارش‌ها، «محمد علی ا لحکیم» وزیر خارجه عراق با احضار «برایان مک فیترز» از وی خواست تا واشنگتن به توافق همکاری راهبری با بغداد پایبند باشد.
 
این اقدام وزارت خارجه عراق در حالی صورت می‌گیرد که  طی هفته‌های اخیر چهار انبار تسلیحاتی که حشد شعبی از آن استفاده می‌کند، هدف انفجارهای مبهم قرار گرفت که در پی آن ابومهدی المهندس معاون رئیس هیئت حشد شعبی عراق تاکید کرد نظامیان آمریکایی مسئول اول و آخر حملاتی هستند که از طریق مزدوران یا عملیاتی که با هواپیماهای پیشرفته صورت گرفته، می‌باشند.
 
از سوی دیگر کانال نهم تلویزیون رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه 31 مرداد به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اعلام کرد ایران به دنبال ایجاد پایگاه‌هایی علیه اسرائیل در لبنان، سوریه، عراق و یمن است و ما اقداماتی را علیه هر کشوری که هدف از آن ویران کردن ما باشد، انجام می‌دهیم. کارشناسان این اظهارنظر نتانیاهو را بیانگر اعتراف به این دانسته‌‌اند که حملات اخیر به مواضع حشد شعبی را رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا انجام داده که بر حریم هوایی عراق سیطره دارد.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1515133
ارسال نظر
نظرات