شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515193

کاهش درد و تورم دندان با استفاده از «دندان‌پزشکی دیجیتال»

دبیر علمی دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان با اشاره به مزایای دندان‌پزشکی دیجیتال، گفت: به طور کلی با استفاده از این روش درمانی، درد، تورم، ناراحتی و استرس ناشی از اقدامات دندان‌پزشکی در دهان بیمار به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جابر یقینی، جراح لثه و ایمپلنت در دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان، اظهار داشت: یکی از محورهایی که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد، موضوع دندان‌پزشکی دیجیتال خواهد بود.

وی افزود:دندان‌پزشکی دیجیتال یکی از علوم نوین به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر به صورت جدی به آن توجه شد. در کشور ما نیز این تکنولوژی فرایندی نوپا به شمار می‌رود؛ البته تلاش کرده‌ایم در ایران گام به گام با کشورهای پیشرفته به جلو رویم و خوشبختانه در این زمینه عقب نیستیم.
دبیر علمی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان ادامه داد: با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال می‌توان روند درمان را برای بیمار و دندان‌پزشک تسهیل کرد و نتیجه درمان نیز به صورت نسبی قابل پیش بینی خواهد بود.

یقینی بیان داشت: به طور مثال در زمینه ایمپلنت می‌توان با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال، بدون دستکاری زیاد لثه و استخوان و کنار زدن لثه برآورد دقیقی از بافت نرم لثه و استخوان داشت و با اسکن بسیار دقیق حداقل ناراحتی و درد و جراحی را برای بیمار ایجاد کرد.

به گزارش فارس، وی تصریح کرد: به طور کلی با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال، درد، تورم، ناراحتی و استرس ناشی از اقدامات دندان‌پزشکی در دهان بیمار به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

دبیر علمی دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان خاطرنشان کرد: همچنین با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال این امکان وجود دارد که در برخی موارد زمان انجام ایمپلنت که به طور متوسط ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد می‌تواند تا رسیدن به نتیجه نهایی به یک روز کاهش یابد؛ البته این امکان برای همه افراد مقدور نیست و به عوامل مختلفی همچون کیفیت استخوان بیمار نیز بستگی دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1515193
ارسال نظر
نظرات