شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515209
مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد؛

افتتاح 17 پروژه در بخش آب و فاضلاب هرمزگان در هفته دولت

افتتاح 17 پروژه در بخش آب و فاضلاب هرمزگان در هفته دولت
مدیرعامل آبفای هرمزگان ضمن گرامیداشت هفته دولت، از افتتاح و بهره برداری از 17 پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر 898 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ امین قصمی، مدیرعامل آبفا هرمزگان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه هفته دولت را فرصت مغتنمی برای تعامل دوسویه مردم و دولت و معرفی دستاوردهای خدمتگزاران ملت دانست و گفت: امسال نیز در سایه حمایت و تدبیر دولت امید،  15 پروژه در بخش آب از جمله؛ اجرای شبکه توزیع آب شهرهای بندرعباس, جزیره هرمز، تنب کوچک و ابوموسی به طول 50 کیلومتر، اجرای خط انتقال آب در شهرهای سیریک و هشتبندی به طول 28 کیلومتر، احداث دو باب مخزن ذخیره آب در شهرهای بندرعباس و هرمز به حجم سه هزار مترمکعب، در مجموع با اعتباری بالغ بر 789 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آبفا هرمزگان افزود: در بخش فاضلاب نیز دو پروژه در قالب؛ اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب درشهرهای بندرعباس و رودان به طول 8.4 کیلومتر و با اعتباری بیش از 109میلیارد ریال بهره برداری می شود.

قصمی تصریح کرد: بی شک با بهره برداری از  این طرح ها، شاهد تحول چشمگیری در عرصه خدمات رسانی به مردم استان خواهیم بود که این مهم  نشان از توجه و تدبیر ویژه دولت دوازدهم نسبت به تامین آب شهرهای استان است.

بهره برداری از دو طرح آبرسانی تا پایان مهرماه

وی از افتتاح فاز دوم پروژه آب شیرین کن بندرعباس تا پایان مهرماه امسال خبر داد و گفت: با بهره برداری از فاز دوم، ظرفیت آن به 40 هزار مترمکعب در شبانه روز ارتقاء می یابد.

مدیرعامل آبفا هرمزگان تصریح کرد: تا پایان خرداد ماه 1399 نیز این پروژه با ظرفیت نهایی یکصد هزار مترمکعب در شبانه روز وارد مدار بهره برداری می شود و سهم منابع آبی شهر بندرعباس از آب شیرین کن ها به 60 درصد می رسد.

سرپرست آبفاروستایی هرمزگان در ادامه از تکمیل فاز نخست طرح آبرسانی جگین -بشاگرد تا پایان تابستان امسال خبر داد و گفت: این طرح با اعتبار 220 میلیارد ریال از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری در حال اجراست که طی یکماه آینده با بهره برداری از آن، آب به شهرستان سردشت می رسد.

به گفته وی؛ همچنین شش روستای  وی، چوخون، جکدان، علی آباد، اهون(گروغ) و دهندر با جمعیتی حدود شش هزار نفر که در مسیر خط انتقال اصلی از سد جگین به سردشت قرار دارند، همزمان از آب شرب با کیفیت بهره مند می شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515209
ارسال نظر
نظرات