شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515228

ناوگان دریایی روسیه دو موشک بالستیک آزمایش کرد

در پی هشدار رئیس‌جمهور روسیه برای پاسخ جامع به آزمایش موشکی اخیر آمریکا، ناوگان دریایی روسیه دو موشک بالستیک را از قطب شمال و دریای بارنتز پرتاب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زیردریایی‌های «تولا» و «دولگاروکی» روسیه، موشک‌های بالستیک «سینوا» و «بولاوا» را از اقیانوس قطب شمال و دریای «بارنتز» آزماش کردند.

خبرگزاری روسی «ریانووستی» در این خصوص گزارش کرد، وزارت دفاع روسیه ضمن تأیید این آزمایشات موشکی اعلام کرد که هردو موشک بالستیک با موفقیت به اهداف آموزشی و معین شده در میدان آموزشی «Chizh» در »آرخانگلسک» و «کورا» در شبه‌جزیره «کامچاتکا» برخورد کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حین این آزمایش، ویژگی‌های فنی موشک‌ها و عملکرد سامانه‌های موشکی قرار گرفته بر روی کشتی مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش فارس، این آزمایش‌های موشکی در حالی انجام شده است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به وزارت دفاع این کشور دستور داد که برای پاسخ به آزمایش موشکی آمریکا آماده باشند. 

وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که برای نخستین بار یک موشک کروز میان‌برد را در سواحل کالیفرنیا آزمایش کرده است. آزمایش این موشک از جمله آزمایش‌های منع‌شده در معاهده INF محسوب می‌شود.

پوتین افزود: ما مکررا متذکر شدیم که استقرار پرتابگرهایی نظیر پرتابگر MK-41،که اخیرا آزمایش شد، در رومانی و احتمال استقرار آنها در لهستان در آینده‌ای نزدیک مستقیما نقض معاهده موشکهای میان برد است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1515228
ارسال نظر
نظرات