شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515258
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

شکل گیری حکومت صفویه موجب انسجام ملی شد/ هویت تاریخی اردبیل در سطح بین المللی معرفی شود

شکل گیری حکومت صفویه موجب انسجام ملی شد/ هویت تاریخی اردبیل در سطح بین المللی معرفی شود
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: شکل گیری حکومت صفویه با انسجام ملی و معرفی مذهب شیعه به عنوان مذهب رسمی کشور همراه شد و این مهم ثمرات قابل توجهی در تاریخ کشور به دنبال داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی در دیدار با هیئت پژوهشی به سرپرستی پروفسور جوشون مولف کتاب اردبیلیلر، اظهار داشت: غنای تاریخی اردبیل به واسطه اینکه خواستگاه حکومت صفویه بوده، قابل توجه است و معرفی آن در سطح بین المللی ضرورت ویژه دارد.

وی افزود: شکل گیری حکومت صفویه همراه با انسجام ملی و معرفی مذهب شیعه به عنوان مذهب رسمی کشور همراه شد و این مهم ثمرات قابل توجهی در تاریخ کشور به دنبال داشته است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: اشتراکات دینی و فرهنگی باعث شده تا اردبیل میزبان بسیاری از علویان از ترکیه و سایر کشور های اروپایی باشد و ما نیز تلاش می نیم تا میزبان شایسته ای برای آن ها باشیم.

در این دیدار جشکون کوکل محقق علویه شناس و استاد دانشگاه های ترکیه نیز گفت: بسیاری از مردم ما آرزوی زیارت مرقد شیخ صفی را دارند و احترام ویژه ای به این مکان مقدس قائل هستند.

وی افزود: در دانشگاه های ترکیه تلاش می شود تا مردم را با تاریخ اردبیل و اهمیتی که در شناساندن دین اسلام در میان مردم ترکیه دارد بیان شود.

پروفسور جوشون با بیان اینکه کتاب اردبیلیلر با محوریت تشریح مسلک و عقاید مریدان شیخ صفی در آناتولی تدوین شده است، گفت: علویان ترکیه اعتقاد راسخی به شیخ صفی الدین اردبیلی و شاه اسماعیل صفوی دارند و از این دو شخصیت با احترام یاد می کنند.

 

انتهای پیام/آ

 

https://www.dana.ir/1515258
ارسال نظر
نظرات