شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515294
کارشناس و مشاور خانواده:

پیش از ازدواج شناخت نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های دوطرف ضروری است

پیش از ازدواج شناخت نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های دوطرف ضروری است
مشاور خانواده گفت: لازم است پیش از ازدواج نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های دو طرف شناخته شود و تحلیل شخصیت خود به عنوان سوژه ازدواج ضرورت دارد و نباید به صرف رفتار ظاهری بسنده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، محمد مرادی بگلویی در دومین کارگاه آموزشی زندگی و راه‌های شناخت همسر که صبح امروز در سازمان بسیج رسانه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: زندگی زناشویی در اوایل ازدواج پر از گردنه و پیچ و خم است و چالش‌های مختلفی وجود دارد از این رو مهارت یافتن برای زندگی مشترک دارای اهمیت بالایی است.

وی ادامه داد: باید نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های دوطرف پیش از ازدواج شناخته شود و تحلیل شخصیت خود به عنوان سوژه ازدواج ضرورت دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: در پرسش از من چه کسی هستم باید ویژگی‌های ظاهری، جذابیت فرد، نوع شخصیت و ویژگی‌های بارز و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گرفته و در مقابل، فرد مورد نظر برای ازدواج نیز متناسب با این ویژگی‌ها مورد سنجش و انتخاب قرار گیرد. 

 

وی افزود: در شناخت شخصیت و ویژگی‌ها نباید به صرف ظاهر اکتفا کرد، چراکه شخصیت‌هایی به عنوان شخصیت مرزی وجود دارند که در آن افراد در ظاهر دارای رفتار و برخورد مطلوب هستند اما در واقع دارای اختلالات روانی هستند.

ضرورت لحاظ کردن شرایط ازدواج

این مشاور ازدواج و سلامت روان و جامعه عنوان کرد: بررسی اعتقادات، اخلاق، توانایی در مهارت‌های زندگی، رفتارهای عاطفی و هیجانی، چگونه بودن‌ و توانایی در به فعلیت رساندن خواسته‌ها در زندگی مشترک و همچنین دلایل درست و غلط در هدف از ازدواج ضروری است.

وی افزود: درنظر داشتن زمان مناسب برای ازدواج از نظر بلوغ سنی و سایر زمینه‌ها پیش از ازدواج دارای اهمیت است و باید مدنظر قرار گیرد.

 

مرادی بیان کرد: اگر شرایط ازدواج لحاظ نشود، می‌تواند به عنوان یک آسیب مطرح شود، از این رو باید پیش از ازدواج شرایط افراد و توانایی‌های آن‌ها در اداره زندگی مشترک بررسی شود.  

وی در پایان بیان کرد: لازم است حوزه انتظارات و ویژگی‌های روانی زن و مرد توسط یکدیگر شناخته شود و در میزان و نوع انتظار از طرف مقابل لحاظ شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515294
ارسال نظر
نظرات