شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 09:31 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515482
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

محور ساری - تاکام تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

محور ساری - تاکام تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: پروژه محور ساری-تاکام در دست اقدام قرار دارد و بنا داریم تا پایان امسال این پروژه، جمع شود و به مرحله بهره‌برداری برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدمحمد نظری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفتن 55  پروژه راه و شهرسازی با هزینه‌ای بالغ بر 672 میلیارد ریال طی هفته دولت در مازندران خبر داد.

وی افزود: طی هفته دولت، 38 پروژه راه روستایی با هزینه‌ای بالغ 129 میلیارد ریال،  16 پروژه در زمینه مهندسی و ساخت با هزینه‌ای بالغ بر 286 میلیارد ریال و یک  پروژه در قالب بازآفرینی شهری با اعتباری معادل 22 میلیارد ریال در استان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افتتاح 335 واحد مسکن مهر با هزینه‌ای بالغ بر 234 میلیارد ریال طی هفته دولت در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه مسکن مهر در شهرهای ساری، بهشهر، قائم‌شهر، آمل، تنکابن و محمودآباد افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

نظری با توضیح اینکه این واحدها در قالب واحدهای مسکن مهر خود مالکی است؛ در خصوص افتتاح واحدهای مسکن مهر میارکلای ساری پاسخ داد: واحدهای مسکن مهر میارکلا در لیست واحدهای مورد بهره‌برداری مرکز مازندران قرار ندارد و واحدهای قابل افتتاح در مرکز استان، مربوط به واحدهای خود مالک است.

وی در خصوص مهم‌ترین پروژه‌های در دست افتتاح طی هفته دولت گفت: پروژه احداث تقاطع سنگتراشان ساری، بهسازی محور آمل به بابل قدیم، بهسازی و چهارخطه نمودن محور نور - چمستان - آمل، بهسازی و آسفالت راه دسترسی به شهرک‌های صنعتی نوشهر – جمشید آباد آمل، زیرسازی و آسفالت محور حسین آباد به طوسکلا، بهسازی محور گلوگاه – دامغان حد فاصل چشمه گری و سه راه اندرات، احداث پل صادق آباد تنکابن و پل پسنده حاجی آباد از عمده ترین این طرح‌ها هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در این خصوص که امسال هم افتتاح پروژه محور ساری-تاکام در لیست پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار ندارد، گفت: این پروژه در دست اقدام قرار دارد و بنا داریم تا پایان امسال این پروژه، جمع شود و به مرحله بهره‌برداری برسد.

در پایان باید اضافه کنیم که پروژه محور ساری به تاکام به دلیل ترافیک سنگین در این محور به ویژه در ایام تعطیلات و هم‌چنین واحدهای نیمه تمام دو هزار و 800 واحد مسکن مهر میارکلا که پس از گذشت 10 سال هنوز به فرجامی نرسیده است، از جمله پروژه‌های پر بحثی هستند که سال‌ها است روی زمین مانده است و دردسرها و چالش‌های فراوانی را برای بسیاری از شهروندان مرکز استان به بار آورده است؛ دو پروژه‌ای که هر سال گره‌اش، کور و کورتر می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515482
ارسال نظر
نظرات