شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515549
مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه:

چهره کرمانشاه متناسب با ایام اربعین و رویکرد گردشگری 2020 زیباسازی می‌شود

چهره کرمانشاه متناسب با ایام اربعین و رویکرد گردشگری 2020 زیباسازی می‌شود
مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه از زیباسازی چهره این شهر متناسب با رویدادهای اربعین و گردشگری ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مژگان کرمی فرد مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد در خصوص اقدامات شهرداری برای زیباسازی شهر اظهار داشت: مجموعه المان‌هایی که در سطح شهر اتفاق می‌افتد و مردم شاهد آن هستند سیمای شهر را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: هر کدام از عناصری که در سیمای شهری به چشم می‌خورند به نحوی نقش موثری در زیباسازی شهری دارند.

کرمی گفت: یکی از مواردی که معمولاً با آن دست به گریبان هستیم و مردم مشتاق هستند که به بهترین نحو بتوانند از آن استفاده کنند مباحث مربوط به مبلمان شهری و امور رفاهی است که در سطح شهر استفاده می شود.

مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه بیان داشت: با همت و مدیریت جهادی شهردار کرمانشاه در سال ۹۷ برنامه هایی را در سطح شهر پیاده کردیم که نتایج قابل قبولی برای مردم داشت و طبق بازخوردی که انجام گرفت مردم همه از این روند راضی بودند.

کرمی فرد ادامه داد: مباحثی که مطرح شد بیشتر بحث گرافیک محیطی، مبلمان شهری و نورپردازی و همچنین روشنایی شهری بود.

وی عنوان کرد: در فاز دیگر فعالیت های ما در مباحث عمرانی و ترافیکی و فضای سبز خلاصه می شود که در این راستا کل سطح شهر را پایش کرده و نتیجه آن مورد پسند مردم قرار گرفت و در حال حاضر نیز این فعالیت ها در سطح شهر ادامه دارد.

کرمی با بیان اینکه برنامه ها را به صورت بسته های عملیاتی تهیه می کنیم و در اختیار مدیران مناطق قرار می‌دهیم، گفت: مدیران مناطق هم به صورت کامل با حضور در سطح شهر در فازهای مختلف آن را عملیاتی می کنند.

وی بیان داشت: یکی از آن مباحث زیبا سازی شهر و زیر مجموعه های آن است که فعالیت های خوبی در این راستا انجام گرفته است؛ برای امسال برنامه های گرافیک محیطی را در دستور کار داریم که شامل تکمیل، ترمیم و نوآوری در مورد مبلمان شهری می شود.

گسترش و توسعه فضای سبز در کرمانشاه

این مسئول گفت: امسال همچنین گسترش و توسعه فضای سبز را در دستور کار داریم به نحوی که مردمی که در سطح شهر تردد می کنند بتوانند طراوت و تازگی را احساس کنند و از یک فضای خشک و بی روح که در برخی از قسمت ها حاکم است خارج شویم.

کرمی‌فرد در مورد زیباسازی اطراف مجموعه تفریحی طاقبستان هم بیان داشت: زیباسازی مسیر بلوار طاقبستان به حوزه های مختلف کاری مرتبط می شود و مجموعه این مسائل سیمای شهری را تشکیل می‌دهد و گریزی از آن نیست و اینکه تمام کارها را به گردن اداره ای دیگر بیاندازیم و بگوییم فقط آنها متولی هستند قطعاً نمی‌تواند اینچنین باشد.

وی افزود: در خصوص مسیر دوچرخه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری با هماهنگی اداره تربیت بدنی شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان محل هایی جهت این ورزش در نظر گرفته شده است و در این راستا مسیرهایی جهت دوچرخه، اسکیت و زمین‌های ورزشی دسته جمعی مثل والیبال،بسکتبال و فوتبال تدارک دیده شده است تا مردم زمانی که مشکلات جوی وجود ندارد رفاه بیشتری برای فعالیت های ورزشی داشته باشند.

مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: به این منظور در هر محله از شهر نقاطی در نظر گرفته شده است که این امکانات را برای آن نقاط فراهم کنند.

کرمی‌فرد همچنین اظهار داشت: در مباحث عمرانی از جمله بحث خط‌کشی و کف سازی ادارات مرتبط در این خصوص فعالیت خود را انجام می دهند اما در بحث گل و گیاه و آبخوری تکمیل برخی از المان های رفاهی، سرویس های بهداشتی و... برنامه‌هایی در دستور کار داریم و به این منظور نقاطی نیز شناسایی شده است.

وی گفت: برای نقاطی از شهر که از امکانات رفاهی کمتری برخوردار هستند به خصوص در بوستان ها و باغ راهها که مسیر تردد مردم است برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و عملیاتی خواهند شد و در آینده نزدیک مردم شاهد این تغییرات خواهند بود.

راه اندازی کمیسیون زیباسازی شهرداری

این مسئول از راه اندازی کمیسیون زیباسازی شهرداری خبر داد و گفت: در این کمیسیون از اساتید، فرهیختگان و همکاران متخصص شهرداری کرمانشاه بهره می بریم و یکی از مواردی که در اولین جلسه این کمیسیون مطرح شد رویداد گردشگری ۲۰۲۰ است که برای اولین بار قرار است در کرمانشاه انجام شود.

وی تصریح کرد: برنامه هایی را که برای بحث زیباسازی دنبال می‌کنیم با توجه به ۲ رویداد گردشگری ۲۰۲۰ و مراسم مذهبی اربعین برنامه ریزی شده است.

مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه گفت: اگر شرایط تردد زوار از شهر کرمانشاه مهیا باشد باید چهره شهر را برای این موضوع زیبا سازی کنیم اول برای مردمی که از کشور خودمان تردد را دارند و بعد برای رویداد جهانی ۲۰۲۰ که در پیش رو داریم.

وی یکی از اولویت های که برای این برنامه در نظر گرفته شده را پاکسازی سطح شهر از تمام زوائد بصری بیان کرد و افزود:‌ اگر این زوائد را برطرف کنیم در واقع چهره شهر نمایان خواهد شد و مشخص می شود که کجاها نقص داریم، کجا باید تکمیل شود و کجا نیاز به فعالیت زیباسازی بیشتری دارد.

انتخاب برخی از محله ها به عنوان نماد اصلی شهر کرمانشاه

کرمی‌فرد ادامه داد: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی برخی از محله ها را به عنوان نماد اصلی شهر کرمانشاه و محله های تاریخی در نظر گرفتیم و آثار تاریخی که در خود شهر به عنوان عناصر زنده و پویای ما وجود دارند با نصب تابلوهایی به معرفی آن نمادها در طول مسیر خواهیم پرداخت که عمده این اتفاق در خیابان مدرس خواهد افتاد. به طور قطع مردمی که به کرمانشاه سفر می‌کنند خیابان مدرس را به عنوان یک بافت تاریخی حتماً بازدید خواهند کرد.

مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه بیان داشت: بازارهای تاریخی، مساجد تاریخی و محله های ورزشی تاریخی در خیابان مدرس وجود دارد که قدمت و مدنیت شهر کرمانشاه را از سنوات گذشته تاکنون نشان می‌دهد. همچنین نصب نمادهایی که به صورت نماد های مناسبتی است در دستور کار قرار دارد و در فاصله زمانی که داریم برای این مهم برنامه ریزی خواهد شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: برای بحث تبلیغات محیطی یک مقاومت جالبی از سمت مردم داریم که برخی اتفاقات از جمله تابلوهای متبرکی که ابتدای کسب و کار روی المان های شهری نصب می کنند و زمانی که کار تعطیل می شود آنها را جمع می‌کنند و شاید راهکار جدی تا به حال به کار نگرفتیم و به مردم در این راستا سخت گیری نشده است.

 تابلوهای پزشکان در کرمانشاه ساماندهی می‌شود

کرمی‌فرد همچنین در مورد ساماندهی تابلوهای پزشکان به خصوص در پارکینگ شهرداری و برخی از معابری که تجمع پزشکان را داریم گفت: در این زمینه تا حد زیادی توانستیم به توافق برسیم که تابلوهای یکدست و یکنواخت ساخته و صرفاً بر روی نمای ساختمان نصب شود.

این مسئول بیان داشت: درحال حاضر برای پزشکان و مجتمع پزشکی که در داخل کوچه ها هستند طرح‌هایی را ارائه دادیم و در این خصوص جلسات مشترکی را با سازمان نظام پزشکی داشتیم که با اجرای این طرح ها موافقت شده است و در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد و تابلوهای اضافی که برای مردم مزاحمت ایجاد می کند و سد معبر می شود جمع آوری خواهند شد.

وی همچنین گفت: یکی از مباحث و مشکلاتی که در سطح شهر داشتیم بحث داربست های تبلیغاتی بود که به راحتی در سطح شهر نصب می‌شد که جلساتی را در این خصوص با اتحادیه‌ها برگزار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که داربست فقط برای فعالیتهای ساختمانی به کار گرفته شود و تقریباً نزدیک به یکسال است که داربست را از سطح شهر جمع کردیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515549
ارسال نظر
نظرات