شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515560
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی:

افتتاح مرکز تندرستی در بجنورد/ استفاده از مکمل‌های غیرمجاز و عدم آگاهی دانش‌آموزان هدف اصلی راه‌اندازی این مرکز بود

افتتاح مرکز تندرستی در بجنورد/ استفاده از مکمل‌های غیرمجاز و عدم آگاهی دانش‌آموزان هدف اصلی راه‌اندازی این مرکز بود
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از افتتاح مرکز تندرستی در بجنورد با اعتباری بالغ بر 278 میلیون تومان خبر داد و گفت: مهم ترین هدف از افتتاح این مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کمین دانش آموزان بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خطیب زاده، سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: مرکز تندرستی در بجنورد با اعتبارات دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در بجنورد افتتاح شده است.

به گفته این مقام مسئول 278 میلیون تومان اعتبار برای افتتاح مرکز تندرستی و سالن ژیمناستیک در بجنورد هزینه شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات صرف شده برای تجهیز این مرکز از محل اعتبارات تجهیز فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه از محل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی به معاونت به منظور تجهیز خانه تندرستی تخصیص یافت.

به گفته خطیب زاده اعتبارات تخصیص یافته برای تجهیزات مرتبط با پرورش و تناسب اندام و تجهیزات قهرمانی ژیمناستیک هزینه شده است.

وی مهم ترین هدف از افتتاح این مرکز را پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست.

خطیب‌زاده افزود: دانش آموزان متوسطه دوم گریش زیادی  به رشته پرورش اندام دارند  متاسفانه در باشگاه ها شاهد توزیع مکمل های غیر مجاز هستیم که  دانش آموزان اطلاعات و آگاهی لازم در این خصوص ندارند و تبلیغات سبب می شود دانش آموزان در این مرکز زیر نظر آموزش و پرورش در فضایی آموزشی و تربیتی به این رشته ورزشی بپردازند.

وی توسعه ورزش ژیمناستیک را نیز از عوامل افتتاح سالن ژیمناستیک ذکر کرد: با توجه به این که این رشته ورزشی پایه و مادر است و پیش از این صاحب کسب عنوان توسط نمایندگان استان بودیم.

خطیب زاده  خاطر نشان کرد: با افتتاح مراکز تندرستی در سایر شهرستان ها نیز بتوانیم نوجوانان را به این فضا سوق داده و از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

به گفته وی فعالیت دانش آموزان در سالن هایی بدنسازی شهرستان و استفاده از مکمل های غیر مجاز زمینه را برای افتتاح این مرکز فراهم کرده است.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که فعالیت های ناسالمی که در اوقات فراغت دانش آموزان به آن  می پردازند آسیب جدی به دانش آموز می زند،مصرف دخانیات و تنباکو در دسترس دانش آموزان بوده و در حاشیه شهر دسترسی به تفریحات ناسالم راحت تر است و افتتاح چنین مراکزی در رقابت با فعالیت های ناسالم که در دسترس و ارزان هستند مناسب تر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515560
ارسال نظر
نظرات