شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515580
سفیر چین در ایران:

چین آماده همکاری همه‎جانبه با ایران است/ با وجود تحریم‎های آمریکا، روابط تجاری چین با ایران افزایش پیدا می‎کند

چین آماده همکاری همه‎جانبه با ایران است/ با وجود تحریم‎های آمریکا، روابط تجاری چین با ایران افزایش پیدا می‎کند
سفیر چین در ایران با اشاره به تحریمهای یکجانبه آمریکا گفت: روابط تجاری با ایران را با وجود تحریم‌های آمریکا افزایش می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; چانگ هوآ امروز در دیدار با استاندار زنجان با اشاره به قرار گرفتن زنجان در مسیر قدیم جاده ابرشیم و جایگاه بسیار موثر آن، اظهار کرد: از گنبد تاریخی سلطانیه بازدید کردم، این آثار تاریخی گویای فرهنگ و تمدن بالای استان زنجان است.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‎های یک‎جانبه آمریکا علیه ایران تصریح کرد: این تحریم‎ها هر چند که مشکلاتی را در روابط بین دو کشور ایجاد کرده ولی با همکاری نزدیک دو کشور می‎توانیم این مشکلات را برطرف کنیم.

سفیر ایران در چین با بیان اینکه چین نیز مخالف تحریم‎های یک‎جانبه آمریکا علیه ایران است، افزود: از برجام نیز حمایت می‎کنیم و بر افزایش همکاری تجاری بین دو کشور تاکید داریم.

وی با اشاره به اینکه در دیدار اخیر سران دو کشور در مورد افزایش روابط تجاری موضوعات خوبی مطرح شد ابراز کرد: با این تعامل قطعا شاهد افزایش روابط تجاری بین دو کشور خواهیم بود.

چانگ هوا در مورد بازدید از شرکت‎های سرمایه‎گذار چینی در استان گفت: از یک شرکت چینی که در استان زنجان سرمایه‎گذاری کرده است بازدید کردم و در جریان تامین امنیت و حمایت از این شرکت‎ها هستم.

وی با تاکید براینکه از استاندار محترم نیز درخواست داریم از حمایتهای خود نسبت به سرمایه گذاران چینی دریغ نکنند افزود: قطعا در آینده با وجود حمایت ها شاهد افزایش سرمایه گذاران چینی در استان زنجان خواهیم بود.

سفیر چین در ایران با اشاره به روابط تجاری خوب بین اتاق بازرگانی زنجان و چین افزود: برای گسترش همکاری بین دو کشور تمایل داریم و با همکاری دو جانبه مشکلات تحریم‎ها را رفع می‎کنیم.

وی با اشاره به سفر آقای لاریجانی به چین عنوان کرد: در این سفر صحبت‎های موثری به منظور افزایش همکاری دو کشور مطرح شد و رهبران دو کشور نیز در افزایش همکاری دو کشور به توافق رسیدند.

چانگ هوآ با بیان اینکه در شرایط فعلی باید روابط بین دو کشور افزایش یابد عنوان کرد: با افزایش همکاری بین دو کشور می‎توان راهکار خوبی به منظور افزایش تبادل تجاری بین دو کشور پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: اکثر کشورهای جهان مخالف تحریم‎های یکجانبه آمریکا علیه ایران هستند و امکان دارد این تحریم‎ها درازمدت باشد.

سفیر چین در ایران با اشاره به اینکه در هفت کشور همسایه ایران کار کردم و ایران از لحاظ وسعت و هم از لحاظ ظرفیت بالاتر از این هفت کشور است بیان کرد: تعداد میراث فرهنگی ثبت شده ایران در یونسکو نیز بیبشتر از آن هفت کشور است.

وی بیان کرد: منظورم از این مثالها این بود که کشور ایران ظرفیت‎های بالایی در حوزه های مختلف دارد و این ظرفیتها نشان میدهد که چشم انداز درخشانی در آینده خواهد داشت

وی افزود: ما آماده همکاری همه جانبه با ایران هستیم.

چانگ هوآ ضمن اینکه از برگزار دو نمایشگاه در زمینه علمی و کالاهای تولیدی خبرداد، گفت: کشور ایران نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت، این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی کالاهای تولیدی استان زنجان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515580
ارسال نظر
نظرات