شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515604
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور:

باند سارقان 7 میلیاردی طلا و جواهرات منازل نیشابور متلاشی شد

باند سارقان 7 میلیاردی طلا و جواهرات منازل نیشابور متلاشی شد
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: باند سارقان هفت میلیارد ریالی طلا و جواهرات خانه‌های مسکونی در نیشابور متلاشی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، حسین دهقان پور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت طلا و جواهرات از خانه‌های مسکونی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی نیشابور قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد متهمان با اطمینان از خالی بودن خانه‌های مسکونی در مواردی گاوصندوق‌ها را نیز شکسته و پس از سرقت طلا و جواهرات با یک دستگاه خودرو پژو 206 متواری شده‌اند.

دهقان پور خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی خود متوجه شدند چند فقره از سرقت‌های طلا و جواهرات و ارز در محدوده شهر خرو بخش زبرخان در مسیر جاده نیشابور به مشهد به شیوه مشابه و با پلاک سرقتی صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با رد زنی‌های اطلاعاتی و پی گیری سرنخ‌های موجود دو تن از عاملان سرقت‌ها را چهره زنی و مورد شناسایی قرار دادند.

دهقان پور گفت: پلیس نیشابور با اخذ نیابت قضایی این دو متهم را در یکی از استان‌های غربی کشور دستگیر کرد.

وی تصریح کرد: متهمان 29 و 31 ساله در مواجهه با ادله و مستندات پلیس تاکنون به 6 فقره سرقت طلا و جواهرات از گاوصندوق‌ها و خانه‌های مسکونی در بخش زبرخان و خیابان شایسته شهر نیشابور به ارزش تقریبی هفت میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند.

این مقام انتظامی گفت: تاکنون یک مال‌خر اموال مسروقه نیز شناسایی و تحقیقات برای دستگیری وی ادامه دارد.

دهقان پور اظهار داشت: تحقیقات برای کشف دیگر سرقت‌های احتمالی از متهمان با هماهنگی قضائی ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور به شهروندان توصیه کرد: استفاده از دوربین‌های حفاظتی و کنترلی و همچنین تجهیزات بازدارنده از سرقت‌ها و توجه به نکات مراقبتی در نحوه نگهداری و یا ضرورت نگهداری وجه نقد و طلاجات به مقدار زیاد در داخل خانه نقش مهمی در پیشگیری از وقوع این نوع سرقت‌ها دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1515604
ارسال نظر
نظرات