شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515620
در هفته دولت انجام می شود؛

بهره‎مندی ۵۲ روستای دیگر کردستان از نعمت گاز

بهره‎مندی ۵۲ روستای دیگر کردستان از نعمت گاز
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، گفت: 52 پروژه گازرسانی روستایی، گازرسانی به 4 کوخ و کلنگ زنی عملیات اجرای پروژه گازرسانی به 15 روستا همزمان با گرامیداشت هفته دولت در استان کردستان به بهره‌برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن شروع می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد فعله گری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: با گازرسانی  به 51 روستای استان کردستان  در هفته دولت تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان از 1 هزار و 177 روستا به 1 هزار و 228 روستای گازدار افزایش می یابد.

 

فعله گری با اشاره به اینکه درصد نفوذ گاز طبیعی در خانوارهای روستائی به بیش از 88 درصد رسید، افزود: با گازدار شدن این تعداد از روستاها حدود 1650 خانوار به مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه خواهند  شد.

 

وی گفت: برای اتمام 51  روستای گازدار شده اعتباری بالغ بر 567 میلیارد ریال  هزینه شده است که هزینه تمام شده نصب هر عملک مبلغ 200 میلیون ریال می باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه  به کوهستانی وسردسیر بودن استان کردستان سختی اجرای شبکه‌های گاز و نصب انشعابات در روستاها بسیار زیاد است و علیرغم  سختی کار شرکت گاز استان در زمینه گازرسانی به روستاها بسیار موفق  عمل نموده است به نحوی که از 1500 روستای قابلیت گازرسانی در حال حاضر تعداد 1 هزار و 177روستا از نعمت گاز بهره مندند.

 

فعله گری در ادامه افزود:  در حال حاضر عملیات اجرائی در تعدادی از روستاهای دیگر در دست اقدام است و انشالله تا پایان سال تعداد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی در سطح استان افزایش خواهد یافت و نفوذ گاز در جمعیت روستایی به 94 درصد ارتقاء خواهد یافت.

 

وی  ضریب نفوذ جمعیت شهری بهره مند از گاز طبیعی را  100 درصد  اعلام کرد و تصریح کرد: شرکت گاز استان کردستان در زمینه گازرسانی به شهرها نیز موفق عمل نموده است و  در حال حاضر  کلیه شهرهای استان کردستان بطور کامل از نعمت گاز بهره مندند.

 

وی در ادامه گفت: در هفته مبارک دولت سال جاری تعداد روستاهای قابل بهره برداری هر شهرستان به ترتیب زیر می باشد : شهرستان بانه 8 روستا و 4 کوخ  ، بیجار 6 روستا ، دهگلان 1 روستا ، دیواندره 2 روستا ، سقز 6 روستا ، سنندج 11 روستا قروه 6 روستا ، کامیاران 6 روستا ، مریوان 5 روستا.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان بیان داشت: پروژه های گازرسانی قابل افتتاح و   بهره برداری و نیز کلنگ زنی این شرکت به مناسبت گرامیداشت هفته دولت 151 طرح و پروژه با اعتبار بالغ بر 617 میلیارد در دو حوزه گازرسانی به روستاها و گازرسانی به واحدهای صنعتی می باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515620
ارسال نظر
نظرات