شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515627
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در کرج:

بودجه دولتی جوابگوی تولید دارو نیست/ از جوجه یک روزه تا غذا وارداتی است

بودجه دولتی جوابگوی تولید دارو نیست/ از جوجه یک روزه تا غذا وارداتی است
سورنا ستاری گفت: درباره وضعیت غذا در کشور نگرانی‎هایی وجود دارد زیرا متاسفانه با خطوط مونتاژی که برای ایران تعریف شده است از جوجه یک روزه تا غذا، وارداتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ظهر امروز در مراسم رونمایی رسمی از داروی برکسورف که با حضور وزیر بهداشت در کرج برگزار شد، حمایت از شرکت‎های تولید داروهای بیوتک را مسیری برای رشد و توسعه کشور دانست و گفت: تمرکز جدی در سال 98 روی این داروها است زیرا پوشش 3 درصدی داروهای وارداتی و مواد اولیه دارویی را با ارزبری 700 میلیون دلار به دنبال خواهد داشت. 

سورنا ستاری با اشاره به اینکه فعالیت شرکت های بیوتک در حوزه دام و طیور علاوه بر حوزه انسانی، می تواند ارزش افزوده زیادی به دنیال داشته باشد، افزود: امروز متاسفانه کنجاله و سویا بیشرین آمار واردات را به خود اختصاص داده و به جای ارتقا بعد دانشی این موضوع صرفا به توسعه مرغ داری ها پرداخته می شود. 
 
وی اظهار داشت: اعتبارات و بودجه دولتی جوابگوی تولید دارو نیست و بودجه معمولا صرف توسعه زیرساخت و حوزه های دیگر می شود، البته تامین نیازهای غذایی به عنوان محصولی استراتژیک نیز حائز اهمیت است و باید نگرانی های این حوزه را برطرف کرد. 
 
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خاتمه با اشاره به اینکه حضور سرمایه گذاران می تواند شتاب دهنده فعالیت های پژوهشی در کشور باشد، تصریح کرد: درباره وضعیت غذا نیز در کشور نگرانی هایی وجود دارد زیرا متاسفانه با خطوط مونتاژی که برای ایران تعریف شده است از جوجه یک روزه تا غذا وارداتی است.  
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1515627
ارسال نظر
نظرات