شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515648
فرماندار حاجی آباد عنوان کرد؛

بهره برداری از 52 پروژه با اعتبار 81 میلیارد تومان در حاجی آباد

بهره برداری از 52 پروژه با اعتبار 81 میلیارد تومان در حاجی آباد
فرماندار حاجی آباد گفت: تعداد 52 پروژه با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در شهرستان حاجی آباد افتتاح و به بهره بردری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حمید جهانگیری، فرماندار حاجی آباد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: امسال با همت همه دستگاه های اجرایی شهرستان تعداد 52 پروژه با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال در حوزه های کشاورزیُ بهداشتیُ آموزشیُ فرهنگی ُ عمرانی و اجتماعی افتتاح خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به اولویتها در بخش کشاورزی و اشتغال 70 درصد مردم شهرستان در بخش کشاورزی افزود: با افتتاح 10 هکتار گلخانه در هفته دولت سطح زیرکشت گلخانه ها در شهرستان به 170 هکتار می رسد که امیدواریم تا پایان سالجاری به 200 هکتار برسد.

فرماندار حاجی آباد در ادامه با بیان اینکه آبیاری تحت فشار از دیگر اولویتهای شهرستان در حوزه کشاورزی است، عنوان کرد: با توجه به کمبود بارندگی و کمبود آب آبیاری تحت فشار در دستور کار داریم که در هفته دولت 600 هکتار افتتاح می شود.

وی از افتتاح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت 40 هزار تن خبر داد و گفت: 17 هزار تن سردخانه و بسته بندی در شهرستان وجود دارد که با افتتاح واحدهایی که در این هفته انجام می شود ظرفیت آن به 40 هزار تن می رسد.

نماینده عالی دولت در این نشست از تجربه موفق در پرورش آبزیان و شترمرغ در اشتغالزایی گفت و افزود: در کنار کشاورزی پرورش آبزیان بخصوص ماهی خاویار موفق و استقبال مردم خوب بوده است.

جهانگیری از اختصاص 200 هزار متر لوله جهت بهسازی چشمه ها و قنوات در سالجاری خبر داد و عنوان کرد: اختصاص این مقدار لوله بخشی از مشکلات آب شرب روستاها را حل کرده است.

فرماندار حاجی آباد با بیان اینکه نوسازی خیلی از شبکه های برق روستایی از احداث پست برق در باغات خبر داد و افزود: بنا داریم تا پایان دولت تدبیر و امید 90 درصد روستاها گازرسانی شوند که 95 درصد روستاهای شهرستان دارای مصوبه گازرسانی هستند و در بخش مرکزی این حرکت شتاب بیشتری دارد که در هفته دولت گازرسانی به روستاهای محمدآباد و نجات آباد افتتاح و گازرسانی به بخش های احمدی و فارغان با 115 روستا به زودی کلنگ زده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح باسازی بافت فرسوده شهر حاجی آباد گفت و عنوان کرد: از همراهی مردم و مسئولین در بهسازی بافت فرسوده تشکر می کنم که بعد از بندرعباس اولین شهرستان پیشرو در بهسازی بافت فرسوده است.

نماینده عالی دولت افزود: تعداد شش طرح بهداشتی در هفته دولت افتتاح و در بحث فرهنگی سینما و نگارخانه شهر حاجی آباد که از دغدغه ها و خواسته های مردم بود افتتاح می شود.

جهانگیری گفت: در حوزه آموزشی چهار مدرسه بالغ بر دو میلیارد در روستاهای هاشم آبادُ کههُ نساء و تیاب به بهره برداری می رسد. همچنین تعداد 21 واحد مسکونی مددجویی و 43 طرح اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی ره به بهره برداری می رسد.

فرماندار حاجی آباد در ادامه با اشاره به فراهم کردن زیرساختهای اشتغالزایی در شهرستان از توسعه معدن تنگ زاغ و احداث کارخانه فرآوری و جلوگیری از خام فروشی گفت و افزود: کارخانه دولومیت روستاهای سرچاهان با یک میلیارد تن ذخیره با ظرفیت اشتعالزایی 3 هزار نفر در دهه فجر به بهره برداری می رسد؛ در بخش احمدی نیز نگاه ویژه ای شده و پروژه های مصوبی در این بخش داریم که امیدواریم مشکلات این بخش هم حل شود و چهره محرومیت از از این بخش برداریم و دهستان کوهشاه به قطب صنعتی در حوزه معادن تبدیل شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1515648
ارسال نظر
نظرات