شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:53 منتشر شده در مورخ: 1398/06/04 شناسه خبر: 1516021
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

نرخ بیکاری دانش‌آموختگان خراسان شمالی کمتر از میانگین کشوری است

نرخ بیکاری دانش‌آموختگان خراسان شمالی کمتر از میانگین کشوری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه 107 هزار و 702 دانش آموخته دانشگاهی در استان وجود دارد، گفت: 40 درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خراسان شمالی انگیزه ای برای اشتغال ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، حسن نوری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: نرخ بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان کمتر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه بازار کار بسیاری از رشته‌های دانشگاهی استان اشباع شده است، گفت: در رشته هایی همچون خدمات حمل و نقل، دامپزشکی، علوم تربیتی و روزنامه نگاری نرخ بیکاری پایین است.

نوری سیاستگذاری در آموزش عالی براساس بازار کار را یکی از راهکارهای کاهش بیکاری در جامعه عنوان کرد.

وی نرخ بیکاری در بهار سال جاری را 7.9 درصد اعلام کرد و افزود: میزان اشتغال در بخش کشاورزی استان دو برابر میانگین کشوری است بطوریکه این رقم در استان ۳۶.۴ درصد و در کشور ۱۷.۷ است.

نوری گفت: کشاورزی یک ظرفیت خوب برای توسعه و رونق اقتصاد و اشتغال است که به خوبی از آن استفاده نشده است،  صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان ایجاد نشده است و به واسطه نبود این صنایع، کشاورزان به ارزش افزوده مطلوب دست نیافته اند. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همچنین میزان اشتغال در بخش صنعت استان ۳۲ درصد و بخش خدمات را 38.2 درصد عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اشتغال در بخش خدمات در استان پایین و کمتر از میانگین کشوری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1516021
ارسال نظر
نظرات