شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:04 منتشر شده در مورخ: 1398/06/05 شناسه خبر: 1516246
مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان:

۹۵ درصد جمعیت ایران فعالیت فیزیکی کافی ندارند

۹۵ درصد جمعیت ایران فعالیت فیزیکی کافی ندارند
مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه 30 درصد جمعیت ایران چاق هستند، گفت: ۹۵ درصد از جمعیت ایران فعالیت فیزیکی ناکافی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، افشین ملایی سفید دشتی، مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی روسای هیات ها و انجمن های ورزشی کشور در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و سلامت جسمانی سه ستون اصلی در ورزش هستند.

وی ادامه داد: با توسعه ورزش در کشور می توان اقتصاد قوی و نیروی کار مفید داشته باشیم.

مولایی سفید دشتی با بیان اینکه ۳۰ درصد از جمعیت ایرات دچار چاقی هستند، افزود: براساس تحقیقات انجام شده ۹۵ درصد از جمعیت ایران فعالیت ناکافی فیزیکی دارند و ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در کشور مبتلا به فشار خون بالا هستند.

این مقام‌مسوول خاطر نشان کرد:براساس آمار اعلام شده در سال ۹۵ تعداد ۴۳ هزار نفر در کشور براثر سکته مغزی فوت کردند که ۹۲۶ هزار سال از عمر جمعیت ایران را تلف کرد.

وی با بیان اینکه میزان ابتلا به فشار  خون در ۱۰ سال اخیر در کشور افزایش پیدا کرده ،گفت: ماشینی شدن زندگی، تغییر عادت غذایی، استفاده روز افزون از تکنولوژی، سیاست های نامناسب و رویکردهای غیرموثر از جمله عوامل موثر در این زمینه بوده است.

مولایی سفید دشتی اضافه کرد: سیاست های نامناسب در واقع برگرفته از عدم تناسب در سرمایه گذاری در ورزش قهرمانی و همگانی و تمرکز بیش از حد بر ورزش های قهرمانی است .

وی گفت: هدف اصلی در توسعه ورزشهای همگانی کشور تغییر رفتار کم‌تحرکی است که این تغییر رفتار زمانبر، مرحله ای و براساس منطق و معادله است

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه در مکانیزم تغییر رفتار  کشور سرمایه گذاری نشده است،عنوان کرد: توسعه ورزش همگانی کشور نیازمند ایجاد جامعه سالم و ترویج فواید چندگانه ورزشی، ایجاد محیط فعال، مردم فعال و سیستم فعال است.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1516246
ارسال نظر
نظرات