شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1398/06/06 شناسه خبر: 1516348
تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع):

عده‌ای بدنبال برهم زدن امنیت مناطق اطراف حرم هستند/ با آزادی مخالف نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی به شدت مخالفیم

عده‌ای بدنبال برهم زدن امنیت مناطق اطراف حرم هستند/ با آزادی مخالف نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی به شدت مخالفیم
دبیر جامعه روحانیت مبارز شیراز با بیان اینکه عده‌ای به دنبال برهم زدن امنیت مناطق اطراف حرم هستند، اضافه کرد: برخی از منازل را مهاجرین اجاره کرده‌اند که خطرهایی را در منطقه و ناامنی‌هایی را ایجاد می‌کنند و معضل آفرین هستند، این معنا درشأن این حرم‌ها نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، حجت الاسلام والمسلمین سید محی‎الدین طاهری پیش از ظهر امروز در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی فارس و معاونین که در حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) برگزار شد، سخنان مقام معظم رهبری در ملاقات سال 78 در دیدار نخبگان همه مجموعه های استان با معظم له که فرمودند فارس در قله است را مورد توجه قرار داد و گفت: باید تمامی مجموعه ها این جایگاه را حفظ کنند.

وی به مهاجر پذیری شهر شیراز اشاره کرد و افزود: شهر شیراز در بین استان‌های دیگر بسیار مهاجر پذیرتر است، تنها چیزی که وجود دارد این است که در همه دنیا مهاجرین موظف‌اند قوانین آن کشور را رعایت کنند، همین نیز باعث شده است با فرهنگ آن کشور کنار بیایند اما در این جا نقطه مقابل است از این رو سعی می کنند فرهنگ خود را در شهر بسط و گسترش دهند.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری پیرامون اینکه حرم ها باید نفطه محوریت تمام فعالیت ها باشند، عنوان کرد: به همین دلیل این مناطق که نگین انگشتری است اگر در قاب خوبی قرار بگیرد نمای خوبی پیدا می‌کند اما اگر از قاب بیرون بیاید زیبایی خود را از دست می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با بیان اینکه عده‌ای به دنبال برهم زدن امنیت مناطق اطراف حرم هستند، اضافه کرد: برخی از منازل را مهاجرین اجاره کرده‌اند که خطرهایی را در منطقه و نا امنی‌هایی را ایجاد می‌کنند که معضل آفرین هستند، این معنا در شأن این حرم‌ها نیست.

وی با اشاره به اینکه دغدغه علما وسعت مفاسد در سطح شهر به ویژه موضوع ولنگاری ها است، بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند با آزادی مخالف نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی به شدت مخالفیم.

انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1516348
ارسال نظر
نظرات