شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1398/06/07 شناسه خبر: 1516801
سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی خبر داد :

کسب ۱۱ مقام کشوری توسط دانش آموزان خراسان شمالی در جشنواره خوارزمی/ سهم ۵۰ درصدی مدارس دولتی از مقام ها

کسب ۱۱ مقام کشوری توسط دانش آموزان خراسان شمالی در جشنواره خوارزمی/ سهم ۵۰ درصدی مدارس دولتی از مقام ها
سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه 50 درصد از مقام آوران جشنواره در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند، گفت: 11 دانش آموز از خراسان شمالی در این دوره شرکت داشتند که تمامی آنها موفق به کسب مقام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عصمت بدخشان، سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی با هدف ارتقا دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش، شیوه کشف ، حل و خلق مسائل برگزار می شود.

وی همچنین فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت دانش آموزان و ایجاد زمینه مناسب برای اجرای مطلوب برنامه های درسی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

بدخشان با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی زمینه ساز انتخاب آگاهانه دانش آموز در بحث انتخاب رشته های تحصیلی و شغل است، ادامه داد: این جشنواره به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار وزارت آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دانش آموزان با شرکت در پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در محورهای زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، فعالیت های آزمایشگاهی، پژوهش، دست سازها و بازراچه کسب و کار دانش آموزی با هم به رقابت پرداختند.

این مقام مسئول با بیان اینکه جشنواره در چهار مرحله آموزشگاهی، شهرستان، استانی و کشوری برگزار می شود، گفت: در مرحله آموزشگاهی 55 هزار و 352 دانش آموز، در مرحله شهرستانی سه هزار و 540 دانش آموز، در مرحله استانی 384 دانش آموز و در مرحله کشوری 11 دانش آموز از استان خراسان شمالی حضور داشتند.

سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه مرحله کشوری این جشنواره با حضور 352 دانش آموز از سراسر کشور برگزار شد ، بیان داشت: پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور مسئولان کشوری و استانی از 30 مرداد  لغایت دوم شهریور ماه سال جاری به میزبانی اصفهان و در محل دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.

بدخشان با بیان اینکه 11 دانش آموز دختر و پسر در مرحله کشوری این دوره از جشنواره نوجوان خوارزمی از خراسان شمالی اعزام شده بودند، گفت: تمامی دانش آموزان موفق به کسب مقام شدند.

وی خاطر نشان کرد: الهه سادات قاضی مطلق و سیده عسل کشمیری فر از مدرسه نمونه حافظیه در بخش بازارچه کسب و کار دانش آموزی رتبه اول، بهناز زیبایی از مدرسه معارف اسلامی صدرا در رشته زبان و ادبیات فارسی رتبه دوم را کسب کردند.

بدخشان ادامه داد: همچنین صدرا رضایی و سعید فروتن از مدرسه شهید بهشتی در بخش پژوهش، الهه غفاری مقدم و نشاط نصیری از مدرسه 13 آبان در بخش فعالیت های آزمایشگاهی، ثمین ریحانی و فاطمه غلامی از فرزانگان در بخش زبان انگلیسی و آرش یزدانی و علیرضا بیناباجی از مدرسه امیرکبیر در بخش دست سازه جایگاه سوم این دوره را از آن خود کردند.

سرپرست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: لازم به ذکر است که براساس نتایج کسب شده 50 درصد از دانش آموزان خراسان شمالی مقام آور در جشنواره نوجوان خوارزمی کشوری در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1516801
ارسال نظر
نظرات