شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1398/06/08 شناسه خبر: 1517035
امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

دشمن با تحریم و جنگ نظامی نمی‌تواند بر ایران غلبه کند

دشمن با تحریم و جنگ نظامی نمی‌تواند بر ایران غلبه کند
امام جمعه سنندج گفت: دشمنان بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که غلبه بر جمهوری اسلامی اسلامی از طریق جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان‌پذیر نیست و تنها راه تسلط بر این ملت را جنگ فرهنگی و کار در این حوزه می‌دانند. ب

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: هجمه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی برای ضربه‌زدن به انقلاب و ملت ما هر روز گسترده‌تر می‌شود.

 
 
 
امام جمعه سنندج اذعان داشت: دشمنان در این موضوع اتفاق‌نظر دارند که غلبه بر جمهوری اسلامی به جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان‌پذیر نیست تنها راه را جنگ فرهنگی و کار در این حوزه می‌دانند.
 
 
 
وی تصریح کرد: مادامی که مسلمانان در این کشور اسلامی از دستورات دین اسلام و آنچه قرآن بر آن تاکید می‌فرماید، جدا نشود هیچ دشمنی نمی‌تواند بر آنان چیره شود.
 
 
 
خدایی در بخش ابتدایی سخنانش به موضوع بخشش اشاره کرد و گفت: جشن عاطفه‌ها بستری برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند و خانواده‌هایی است که توان تامین امکانات برای تحصیل فرزندانشان را ندارند است.
 
 
 
وی تصریح کرد: کمک به دیگران، پرداخت صدقه و زکات از دستورات دین اسلام است که مال انسان را از بلا دور می‌کند.
 
 
 
امام جمعه سنندج افزود: اگر مسلمانی ببیند که فرزند همسایه‌اش کمبودی دارد و در برابر هم‌سن و سالانش کم می‌آورد، دلش به رحم بیاید مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.
 
 
 
وی با تقدیر از کمیته امداد کردستان در برپایی جشن عاطفه‌ها برای ایجاد بستری در راستای رفع مشکلات مالی دانش‌آموزان نیازمند قبل از آغاز سال تحصیلی، گفت: این نهاد مقدس به عنوان مولود انقلاب با برگزاری این جشن هر ساله زمینه تامین بخشی از نیازهای دانش‌آموزان بی‌بضاعت را فراهم می‌کند.
 
 
 
خدایی با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت‌کننده و مژده دهنده به مسلمانان است، گفت: این کتاب آسمانی برای تمام زوایای زندگی انسان‌ها برنامه دارد و تبعیت از آن موجب سعادت انسان در دنیا و قیامت می‌شود.
 
 
 
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضتین الهی در آیات متعدد قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته و خداوند انسان را به انجام و احیای آن دستور می‌دهد.
 
 
 
امام جمعه سنندج تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید باید میان شما کسانی باشند که به نیکی امر و نسبت به دوری از منکرات تشویق می‌کنند.
 
 
 
وی با بیان اینکه همه اعمال انسان از بد و خوب در حضور خداوند انجام می‌گیرد، گفت: خداوند بر تمام کارهای انسان‌ها نظارت دارد انسان باید همواره خداوند را ناظر بر اعمال خود بداند و تمام توانش را در مسیر انجام دستورات خداوند تبارک و تعالی قرار دهد.
 
 
 
امام جمعه بیجار : امر به معروف و نهی از نقش بازدارندگی در جامعه دارد
 
 
 
حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت : ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و الهام بخش مبارزه با ستمگران است و در انتقال پیام جهانی امام حسین (ع)، نقش اساسی دارد.
 
 
 
وی با بیان اینکه سوگواری عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است ، افزود : بیشتر انقلاب های دنیا، از توجه به قیام حماسه سازان کربلا سرچشمه گرفته که یک نمونه از آن، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و نمونه اخیر آن جریان مقاومت حزب الله جنوب لبنان در برابر صهیونیست تجاوزگر است .
 
 
 
خطیب جمعه بیجار گفت: عزاداری برای امام حسین(ع) دارای آثار فراوانی مانند: عزت و سربلندی، بقای فرهنگ دینی و اسلامی و آثار دیگری است که نشان دهنده اهمیت آن است.
 
 
 
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته اول ماه محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است ، بیان داشت : امر به معروف و نهی از منکر هم می تواند نقش بازدارندگی و پیشگیری را ایفا کند و به حفظ و ارتقای سلامت فردی و سلامت اجتماعی کمک کند و هم می تواند نقش درمان و رشد را ایفا کند و از گسترش ناهنجاری ها و آسیب های گناه و فساد جلوگیری کند.
 
 
 
وی تاکید کرد : امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز یاد گرفتنی است همانطور که رهبری فرموده است ۹۸ درصد معضلات اجتماعی در سایه امر به معروف و نهی از منکر حل می شود.
 
 
 
حجت الاسلام مرادی بر نهادینه کردن فریضیه امر به معروف و نهی از منکر جهت جلوگیری از گناه در جامعه تاکید کرد.
 
 
 
امام جمعه دهگلان: مسئولان صادقانه به فکر خدمتگزاری و منافع مردم باشند
 
 
 
ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه نماز جمعه دهگلان در مسجد جامع این شهر با اشاره به هفته دولت و دیگر مناسبتها بیان داشت: امیدوارم مسئولان صادقانه به فکر منافع مردم باشند.
 
 
 
 
وی ضمن تبریک به حجاج شهر ستان گفت: از خانواده های محترم حجاج خواستارم که بعضی رسومات را ترک کنند که متاسفانه با نصب هزاران پلاکارد این عبادت  زیر سوال برده نشود.
 
 
 
وی افزود: خداوند در  آیه 274سوره بقره می‌فرماید کسانی که مال خود را شب و روز می بخشند به صورت سری آشکار نزد خداوند پاداش دارند.
 
 
 
ماموستا عنایتی گفت: وقتی قیامت بر پا می شود هیچکس حتی پیامبران در آرامش نیستند که مبادا مورد قهر و خشم خدا قرار گیرند.
 
 
 
امام جمعه دهگلان گفت:  پیامبر(ص) می فرماید کسانی که بخاطر خدا اموال خود را به  فقرا می بخشند در قیامت حزنی ندارند و زیر سایه رحمت الهی قرار میگیرند.
 
 
 
وی اظهار داشت: نباید اموال و ثروت و اولاد انسان را از خدا غافل کند که مال و اموال فتنه است و باعث می شود انسان از خدا دور شود در روز قیامت جزو خاسرین محسوب می شوند زیرا هرچه در دنیا در اختیار ماست تحت سیطره قدرت خداوند است و خداوند مالک اصلی دنیاست.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1517035
ارسال نظر
نظرات