شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 18:27 منتشر شده در مورخ: 1398/06/08 شناسه خبر: 1517075
در خطبه های نماز جمعه شهرهای گیلان مطرح شد:

کارآفرینان نباید گرفتار کاغذبازی‌های دولتی شوند/ مدیران از پشت میزهایشان به میان مردم بیایند

کارآفرینان نباید گرفتار کاغذبازی‌های دولتی شوند/ مدیران از پشت میزهایشان به میان مردم بیایند
امام جمعه رشت، توسعه کارآفرینی را یکی از راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی دانست و گفت:‌ کارآفرینان نبابد گرفتار کاغذبازی‌های دولتی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، نماز جمعه امروز در آستانه فرارسیدن ماه محرم در شهرستان های گیلان برگزار شد.

 

** امام جمعه رشت: کارآفرینان نبابد گرفتار کاغذبازی‌های دولتی شوند

به گزارش ۸دی،  آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به آغار دهه محرم،‌ اظهار کرد:‌ همزمان با این ایام دهه امر به معروف و نهی از منکر نیز آغاز می‌شود و لذا از مردم می‌خواهیم نسبت به احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند و با آمران به معروف و ناهیان از منکر همراهی کنند.

وی اجرا امر به معروف و نهی از منکر را بالاتر از جهاد در راه خدا دانست و افزود: دعوت مردم به نیکی‌ها و دور کردن آنان از بدی‌ها موجب اعتلای جامعه اسلامی می‌شود،‌ اما به فراموشی سپردن امر به معروف و نهی از منکر طاغوت را بر مردم مسلط می‌کند و خیرات و برکات را از جامعه می‌برد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مانع از تبدیل ضد ارزش‌ها و ناهنجاری‌ها به ارزش و هنجار جامعه می‌شود،‌ گفت: طبق منویات رهبر انقلاب امر به معروف و نهی از منکر لسانی بر عهده مردم است،‌ اما دولت و سایر قوا وظیفه دارند بسترهای امر به معروف و نهی از منکر را فراهم کنند.

 

**  تذکر لسانی نقش مهمی در احیای امر به معروف و نهی از منکر دارد

امام جمعه رشت با اشاره به وجود حمایت‌های قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر،‌ عنوان کرد: تذکر لسانی نقش مهمی در احیای امر به معروف و نهی از منکر دارد.

وی با بیان اینکه امروز ایران الگوی دنیا و امید آزادی‌خواهان است، تصریح کرد:‌ به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی‌ها با این نظام مقدس آغاز شد و بسیاری از مسئولان بلندپایه ما را ترور کردند؛ هیچ کشوری در دنیا با چنین فاجعه‌ای مواجه نشده است، اما انقلاب اسلامی با پشتوانه رهبری و مردم همچنان با عزت و اقتدار به راه خود ادامه می‌دهد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به پشتیبانی روزافزون مردم از انقلاب و ولایت به ویژه در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز نظام، خاطرنشان کرد:‌ امروز ملت‌های منطقه از حرکت انقلابی ملت ایران الهام گرفته‌اند و با حکومت‌های ظالم مبارزه می‌کنند، اما متاسفانه دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان ایران را شکست خورده و عقب‌مانده نشان می‌دهند.

وی جوانان را مهمترین شاخصه نظام برای رشد و پیشرفت دانست و یادآور شد:‌ از مسئولان می‌خواهیم که منتظر این نباشند که جوانان نخبه و کارآفرین به آنان مراجعه کنند، بلکه خودشان پیشقدم شوند و شرایط را برای کار کردن جوانان فراهم کنند، بی‌تردید هر کجا که کار را به جوانان سپردیم نتیجه مثبت آن را شاهد بودیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان توسعه کارآفرینی را یکی از راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی دانست و گفت:‌ کارآفرینان نبابد گرفتار کاغذبازی‌های دولتی شوند.

امام جمعه رشت پسماندهای سراوان را یکی از معضلات جدی استان گیلان و رشت دانست و تصریح کرد:‌ این پسماندها آسیب‌های جدی برای سلامت مردم شهر به همراه خواهد داشت لذا علاوه بر ساماندهی این پسماندها باید تصفیه شیرابه‌های آن نیز در دستور کار قرار گیرد تا رودخانه‌های گیلان از شر این پدیده شوم در امان بمانند.

وی با بیان اینکه دین اسلام برای زندگی انسان در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی برنامه دارد، خاطرنشان کرد:‌ امروز اقتصاد غربی مشکلات ما را حل نخواهد کرد و باید به قوانین اسلامی بازگردیم، متاسفانه با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب هنوز بانکداری ما اسلامی نشده و بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند.

امام جمعه رشت در ادامه از مسئولان خواست تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی را مد نظر همه تصمیمات خود قرار دهند و یادآور شد:‌ اروپاییان نیز مانند دولت آمریکا غیر قابل اعتماد هستند و نباید برایرفع مشکلاتمان به سراغ اروپا برویم.

 
امام جمعه رودبار:
 
مدیران از پشت میزهایشان به میان مردم بیایند/ بانک ها از علل موانع تولید در کشورند
 
 
 
به گزارش ۸دی، حجت الاسلام سیدحسن سیدمحمدی در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه در رودبار که با حضور نمازگزاران ولایی و جمعی از مسئولین در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه دهه امر به معروف و نهی از منکر همزمان با ماه محرم آغاز می شود، اظهار کرد: اگر در اجتماع و اداره افرادی هستند که دارای حجاب شل هستند وظیفه داریم توصیه و سفارش کنیم.
 
وی با بیان اینکه، نباید بگذاریم ارزشهای جامعه اسلامی که حاصل خون شهداست مورد هجمه قرار بگیرد، ادامه داد: اگر مسئول یک اداره انسان مومن و متقی باشد زیر مجموعه اش انسانهای سالمی می شوند.
 
خطیب جمعه شهرستان رودبار، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، بیان داشت: سیره زندگی و خدمت شهیدان رجایی و باهنر نیاز دولتمردان و مدیران است.
 
حجت الاسلام سید محمدی با بیان اینکه از عدم رفع موانع مشکلاتی که از تریبون نماز جمعه بیان شده گلایه مندم، افزود: گلایه پزشکی قانونی حل نشده است، حرف بنده در خصوص رفع کشتار دام روستای چهارمحل هنوز حل نشده است مانباید برای کشتار دام به سمت سیاهکل برویم.
 
وی با تاکید بر اینکه مدیران به فکر رفع مشکلات مردم باشند، تصریح کرد: از پشت میزتان بلند بشوید و هفته ای یکبار بین مردم بروید و مشکلات آنان را حل کنید.
 
امام جمعه شهرستان رودبار، اظهار کرد: از منابع طبیعی به شدت گلایه دارم، چرا متولیان امر پیگیر حل مشکل مردم نیستید، با مردم برای تعریض جاده یک امامزاده مقابله نکنید.
 
 
حجت الاسلام سیدمحمدی با بیان اینکه از بانک ها گله دارم، گفت: بانک ها از علل موانع تولید در کشورند.
 
وی از مردم خواست پول های خود را به بانک ها ندهند به بستگان و خانواده بصورت قرض الحسنه وام بدهند.
 
 
 
امام جمعه آستارا: هدف دشمن بی انگیزه کردن جوانان است
 
به گزارش 8دی، حجت الاسلام کاظم حافظ‌نیا امام جمعه آستارا  شور و شوق حسینی را در میان مردم بسیار با ارزش دانست.
 
وی با تاکید به حفظ حرمت اباعبدالله در عزاداری ها گفت: استفاده از اشعار غلو آمیز و سطح پایین توسط مادحین از آسیب های عزاداری است.
 
امام جمعه آستارا در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: همه دولتمردان اگر مشی رجایی و باهنر داشته باشند تمام مشکلات ما حل می شود.
 
وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای دولت گفت: رهبر انقلاب اقتصاد و فرهنگ را دو مسئله اساسی دانستند و فرهنگ در بلندمدت از اقتصاد بسیار مهمتر است.
 
حافظ نیا هدف دشمن را غلبه فرهنگی دانست و گفت: هدف دشمن بی انگیزه کردن جوانان است.
 
وی ادامه داد: غلبه فرهنگی بسترساز غلبه های سیاسی، اقتصای، نظامی و امنیتی است و در جامعه ای که فرهنگ مورد آسیب و حمله دشمن قرار گرفت به راحتی اقتصاد و روحیه نظامی هم مورد حمله قرار می گیرد، 
 
امام جمعه آستارا دوری از حواشی را فرمایش آقا به دولتمردان دانست و عنوان کرد: دولتی‌ها باید دو سال باقیمانده از خدمت شان را در تلاش برای براوردن مطالبات مردم کنند.
 
وی با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر در اول محرم، بین کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی هیهات من الذله و همه در مقابل بدی ها در جامعه مسئول هستند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1517075
ارسال نظر
نظرات