شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1398/06/10 شناسه خبر: 1517429

درس‎هایی که افراد میانسال باید یاد بگیرند

درس‎هایی که افراد میانسال باید یاد بگیرند
در ایام میانسالی با وجود فکر و خیال های بیشتر باید بیش از پیش مراقب سلامت روان و جسم خود باشیم و از اندیشیدن به افکار بی فایده بپرهیزیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ در ایام میانسالی با وجود فکر و خیال‎های بیشتر باید بیش از پیش مراقب سلامت روان و جسم خود باشیم و از اندیشیدن به افکار بی‎فایده بپرهیزیم.

در اینجا 7 درس را به افراد میانسال می دهیم تا زندگی آرام تری داشته باشند:

فکر و خیال هایتان را باور نکنید

"وقتی 16 ساله بودم چرا آن حرف را در آن مهمانی به آن پسر زدم؟" "چهره من دیگر دوباره شاداب به نظر نمی رسد." "تلفن من کجاست؟" "من نمی توانم این کار را مدیریت کنم." با یک عکس لحظه ای از ذهن درمی یابیم که در عرض 2 دقیقه افکار فراوانی در سر ما می چرخد. گاهی اوقات باید به خود بیایید و با جدیت به افکارتان بگویید که بی فایده هستند. روزانه بین 60000 تا 80000 فکر از ذهن ما عبور می کنند که برخی از آنها دردآور هستند.

لحظات سخت، نیاز به لذت های قوی دارند

وقتی اوضاع سخت می شود، ما تمایل به فکر کردن داریم، خودمان را به شدت مجازات و تنبیه می کنیم و احساس می کنیم که به افسردگی بیشتری نیاز داریم. رویکرد خود را در این مواقع تغییر داده و کاری را انجام دهید که احساس فوق العاده ای به شما بدهد.

من قدرت خودم را باور دارم، فقط نمی دانم چگونه آن را به کار بگیرم

این وحشتناک است که افراد بالغ از تکنولوژی هراس دارند و تا لحظه مرگ نمی دانند که وای فای ((Wi-Fi به چه کار می آید. ما گاهی برخی از قدرت ها و ظرفیت ها را داریم، ولی تغییر جهت آنها سخت است. خودتان را تغییر دهید و تکان بخورید. بدانید که قدرت آن را دارید.

مشکل از شما نیست

گاهی شما مشکل نیستید، بلکه افراد دیگر مشکل هستند. آنها احتمالا ارزش شما را می دانند اما شما ارزش خودتان را نمی دانید. وقت آن رسیده که ترس را پشت سر بگذارید، گذشته را فراموش کنید، جدای از اضطراب سرکوبگر به خودتان بگویید که من انسان بسیار سازگار و موفقی هستم. این جمله را هر روز به خودتان بگویید، حتی صدای خود را ضبط کرده و آن را به خاطر بسپارید. ترس ها شما را مغلوب می کنند و به پایین می کشانند، اما اگر مثبت نگاه کنیم اضطرابِ افراد شگفت انگیز است، زیرا آنها را باملاحظه، متفکر و آماده برای آخرالزمان می کند.

مراقب مکانیزم بدنی خود باشید

ما برای سلامتِ مکانیزم خود به ایمان (به خدا، الله، لاکشمی (ایزدبانوی توانگری)، خودتان، شانس)، اندکی قدرت و شوخ طبعی نیاز داریم، زیرا نگرانی در مورد هر چیزی ما را به جهنمی هدایت می کند که به طور وحشتناکی مضحک است.

شما به اندازه کافی شجاع هستید

به چگونگی دستیابی به آنچه دوست دارید بیاندیشید و به سمت آن قدم بردارید. به چیزهایی مانند؛ نوزاد، مسکن، برنامه بازنشستگی، تعطیلات و بازیابی خود که به زندگی شما رنگ متفاوتی می بخشد، بپردازید. به کارهایی که مجددا می تواند قدرت شما را تعریف کند روی بیاورید. شما این قدرت را در درون خود دارید. شما عالی هستید.

اگر در کنار هم نباشیم، اصلا وجود نداریم

افراد منحصر به فرد هستند، اما احساسات اینطور نیستند. ما همیشه فرض می کنیم بیشتر از اینکه با هم تفاوت داشته باشیم، شبیه یکدیگر هستیم. به یکدیگر زندگی تازه بدهید و از آن خشنود باشید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1517429
ارسال نظر
نظرات