شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:51 منتشر شده در مورخ: 1398/06/10 شناسه خبر: 1517522
روایت امدادگر انگلیسی؛

خشونت و نژادپرستی شدید پلیس فرانسه با امدادگران و پناهندگان/ ما در آمریکای ترامپ نیستیم + تصاویر

خشونت و نژادپرستی شدید پلیس فرانسه با امدادگران و پناهندگان/ ما در آمریکای ترامپ نیستیم + تصاویر
امدادگران داوطلبی که به پناهندگان کمک می کنند با خشونت، آزار و اذیت، سوء استفاده و نژادپرستیِ پلیس فرانسه مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ امدادگران ضمن کمک به پناهندگان شهر کاله از نژادپرستی و آزار و اذیت پلیس رنج می برند.

داوطلبانی که به پناهندگان کمک می کنند با خشونت، آزار و اذیت، سوء استفاده و نژادپرستیِ پلیس کاله (شهر ساحلی فرانسه) مواجه هستند.

امدادگران می گویند که مقامات شمال فرانسه وظیفه خود را پشت گوش انداخته و تلاش های امدادرسانان برای کمک به افراد آسیب پذیر را مختل می کنند.

برخی از آنها از سوء استفاده توسط افسران مرد شکایت کرده و داوطلبان زن نیز مورد تهاجم افسران قرار می گیرند.

 

این ادعاها زمانی صورت می گیرد که "تام سیوتکوفسکی" 30 ساله داوطلب انگلیسی به جرم تلاش در توزیع مواد غذایی در جولای سال گذشته (2018) توسط افسران پلیس مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

تام، 36 ساعت بازداشت و متهم به تحقیر و تجاوز شد. این فعال مدنی از شهر "استراتفورت – آن – ایوان" انگلستان بعدها بی گناه تشخیص داده شد و انتظار می رود که تحقیقات پلیس در مورد رفتار 3 افسر پلیس در ماه نوامبر به پایان برسد.

 
 
 
 
 
 
 

تام به خبرگزاری مترو گفت: "این یک تجربه بسیار ترسناک است. من کینه ای نسبت به افسران ندارم، اما نمی خواهم این اتفاق دوباره برای شخص دیگری رخ دهد."

وی در طی 11 ماه فعالیت خود در کاله گفت که مرتباً دیده می شود که پلیس، داوطلبان و مهاجران را می ترساند.

وی افزود: "نباید اجازه داد که این اتفاق در اینجا بیفتد، ما در آمریکای ترامپ نیستیم. با وجود پاکسازی کاله از کمپ جنگلی در سال 2016، هنوز هم بیش از 1200 پناهنده و مهاجر در شمال فرانسه اردو می زنند که تقریبا 700 نفر از آنها در کاله زندگی می کنند."

در سال های اخیر، تلاش های پلیس برای پاکسازی مردم از اردوگاه های خودسرانه افزایش یافته است.

 
 
 
 
 
 
 
"جاش مَن سِیف" مدیر میدانی کمک به پناهندگان گفت: "داوطلبان غیر سفیدپوست از تعصب شدید افسران پلیس شکایت کرده اند."

سِیف با اشاره به 1 نفر گفت که او طی 6 ماه در معرض 14 خشونت پلیس قرار گرفته است.

وی افزود: "داوطلب بودن و کمک کردن به پناهندگان در شرایطی که با پلیس برخورد می کنید، بسیار خطرناک است. این بخشی از زندگی ما است. ما می دانیم که این وظیفه ماست."

وی افزود که پلیس همچنین برای سخت تر شدن زندگی امدادگران به موارد عمدتا غیر قانونی و بررسی وسایل نقلیه داوطلبان متوسل می شود.

جاش گفت که زمانی مانند ساعت کاری که اردوگاه های پناهندگان خالی می شوند، صدها چادر برداشته می شود. خیرین در تلاش برای جایگزین کردن چادر و کیسه خواب هستند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ادعاهای مقامات مبنی بر این است که به مهاجران فرصت داده می شود تا وسایل خود را جمع آوری کنند و هر چیزی که از آنها گرفته شود بعدا توسط امدادگران قابل بازیابی است.

جاش گفت: "این محیط در مرز فرانسه بیش از حد خصمانه است. وقتی مردم داستان های کاله را می شنوند، بسیار شوکه می شوند. برای بعضی از افراد تقریبا غیر قابل باور است و آنها نمی دانند چگونه آن را بپذیرند. مردم واقعاً فکر نمی کنند که این وضعیت در حدود 20 مایلی از کنت امکان پذیر باشد."

در گزارش 4 سازمان غیر دولتی از جمله سازمان کمک به پناهندگان گفته شد: "646 حادثه به منظور ارعاب یا آزار و اذیت داوطلبان توسط پلیس فرانسه بین نوامبر سال 2017 تا ژوئن سال 2018 رخ داده است."

بر اساس این گزارش، زنان امدادگر هنگام بازرسی بدنی به طرز نامناسبی مورد پرخاشگری افسران پلیس مرد قرار می گیرند.
 
 
 
 
 
 
 
این گزارش ادعا می کند که وقتی داوطلبان درخواست بازرسی بدنی توسط افسر همجنس خود را می کنند با پاسخی مانند "باید سریع انجام شود" مواجه شده و خودشان این کار را انجام می دهند.

این گزارش افزود که علیرغم وجود دوربین های مجهز به تفتیش بدنی، برخی از افسران با دوربین ها و تلفن های همراه خود از داوطلبان عکس می گیرند.

حتی اگر داوطلبان حق فیلمبرداری از مأمورین را داشته باشند، در این گزارش مواردی از مأمورانی که تلفن های آنها را به زمین می اندازند و برای متوقف کردن فیلمبرداری فریاد می زنند، ذکر شده است.

سازمان عفو بین الملل گفت که یکی از امدادگران در ژوئن سال 2018 پس از فیلمبرداری از 4 افسر که در حال تعقیب اتباع خارجی بودند، توسط پلیس روی زمین کشیده و خفه شد.

یکی از داوطلبان به سازمان حقوق بشر گفت که بی رحمی، مردم را از دستیابی به اهدافشان دور می کند. آنها می ترسند. ما برای جذب داوطلب جدید تلاش می کنیم.

سازمان عفو ​​بین الملل افزود که از آغاز سال 2019 تا ماه ژوئن بیش از 70 مورد خشونت و پرخاشگری از سوی پلیس ثبت شده است.
 
 

 
 
 
 
 
 
گروه فعال محلی Cabane Juridique بین ژانویه سال 2016 تا آوریل سال 2019 بیش از 60 شکایت را به مقامات مختلف فرانسوی ارسال کرد.

وزارت دادگستری فرانسه گفت که تنها 11 مورد شکایت از سوی دادگاه ها دریافت شده و فقط یکی از آنها توسط دادستان ها مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی مقامات کاله (شهر ساحلی فرانسه) گفت که هیچ مدرکی مبنی بر آزار و اذیت سیستمی مهاجران و فعالان یا مصادره و ناپدید شدن اموال شخصی وجود ندارد.

وی افزود: "افسران از قوانین اخلاقی سختگیرانه پیروی می کنند و شکایات باید به طور رسمی به مقامات ارائه شود."

مقامات معتقدند که صدور مجوز برای باقی ماندن اردوگاه های پناهندگان تنها منجر به تقویتِ تمرکز شبکه های قاچاق می شود.

مقامات گفتند که تعداد شکایات ناچیزی از جمله؛ 2 مورد در سال 2015، 1 مورد در سال 2016، 4 مورد در سال 2017، 2 مورد در سال های 2018 و 2019 در مورد رفتار افسران طی چند سال گذشته به آنها داده شده است.

آنها ادعا کردند که از تابستان سال 2017 تاکنون، 2299 مهاجر از کاله در پناهگاه کاملا مناسب اسکان داده شده اند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1517522
ارسال نظر
نظرات