شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1398/06/10 شناسه خبر: 1517601
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی:

خراسان شمالی با کسب ۳۲ مدال در جایگاه ۱۳ المپیادهای ورزشی کشور ایستاد/ "سامبو"؛ مدال‌آورترین رشته ورزشی استان

خراسان شمالی با کسب ۳۲ مدال در جایگاه ۱۳ المپیادهای ورزشی کشور ایستاد/ "سامبو"؛ مدال‌آورترین رشته ورزشی استان
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی تعداد مدال های کسب شده خراسان شمالی را تاکنون 32 مدال اعلام کرد و گفت: خراسان شمالی با کسب 13 مدال طلا، پنج مدال نقره، 14 مدال برنز در جایگاه سیزدهم کشور قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد بروهی، معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک  با بیان اینکه المپیاد های استعدادهای برتر ورزشی کشور،  تمامی رشته های ورزشی را شامل می شود، اظهار کرد: این مسابقات پشتوانه ای مستحکم برای آینده ورزش کشور خواهد بود.

بروهی اضافه کرد: مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در سال جاری از 31 مرداد ماه آغاز و تا روز 11 شهریور ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران از 42 رشته ورزشی از سراسر کشور در این مسابقات حضور دارند، گفت: ورزشکاران خراسان شمالی در 38 رشته ورزشی در این المپیاد شرکت کرده اند و دلیل عدم حضور برخی از این رشته ها نبود این رشته در استان بوده است.

بروهی تعداد مدال های کسب شده خراسان شمالی تاکنون را 32 مدال اعلام کرد و افزود: خراسان شمالی با کسب 13 مدال طلا، پنج مدال نقره،   14 مدال برنز در جایگاه سیزدهم کشور قرار گرفته است در حالی که سال گذشته  در جایگاه سی و یکم  قرار داشت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: رقابت ها در دو رشته جودو و روئینگ در حال برگزاری است که با کسب مدال و اعلام نتایج در این رشته ها جایگاه استان  در جدول رده بندی تغییر خواهد کرد.

معاون ورزش اداره ورزش و جوانان استان بیان کرد: ورزشکاران خراسان شمالی بیشترین مدالها را در رشته سامبو با 5 مدال طلا، یه نقره و یک برنز کسب کردند.

بروهی گفت: شرکت کنندگان در این المپیاد که موفق به کسب مدال نشوند نیز به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند و بعد از گذراندن اردو و تست می توانند در جایگاه بالاتری قرار بگیرند.

وی همچنین یادآور شد: خراسان شمالی نیز میزبان سه رشته ورزشی سامبو، روئینگ زنان و مردان بوده ، استان برای میزبانی در رشته های ورزشی زیادی از جمله بوکس، جودو، کونگفو، متقاضی شد اما براساس سیاستهای وزارت و برخورداری تمامی استانها از شرایط میزبانی، با بقیه رشته ها موافقت نشد.

بروهی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده اعتبارات حضور در المپیاد ها در اواخر فروردین ماه سال جاری به تمامی هیئت ها تزریق شد و در صورتی که هیئتی با کاستی مواجه شد، حمایت ها انجام می شود و تمامی اعزام ها توسط اداره ورزش و جوانان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه ورزش خواسته ها و متقاضیان بالا اما در بخش منابع مالی محدودیت وجود دارد، خاطر نشان کرد: این عامل باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1517601
ارسال نظر
نظرات