شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/12 شناسه خبر: 1518233
هشدار روزنامه‎نگار استرالیایی درباره شکنجه مؤسس ویکی‌ لیکس؛

همه ما در خطر هستیم/ عقاید خود را بیان کنید یا با ظلمی جدید مواجه ‎شوید

همه ما در خطر هستیم/ عقاید خود را بیان کنید یا با ظلمی جدید مواجه ‎شوید
آسانژ که اسناد و مدارک محرمانه دولت آمریکا را منتشر کرده بود، اکنون از سوی مقامات آمریکایی به جاسوسی متهم شده و آنها به دنبال استرداد وی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ چندی پیش با بازداشت جولیان آسانژ، کاخ سفید دچار دستپاچگی شده و در موضعی غیر حرفه ای قرار گرفت و در صدد توجیه اظهارات قبلی ترامپ درباره ستایش از افشاگری های ویکی‌لیکس بر آمد.

"جان پلیگر" روزنامه نگار استرالیایی درباره "جولیان آسانژ" مؤسس سایت ویکی‌لیکس که گفته شکنجه وی به خاطر قتل مخالفان است، هشدار شدیدی داده است.

پیلگر گفت: "یا عقاید خود را بیان کنید یا با نوعی ظلم جدید مواجه شوید."

آسانژ که در حال حاضر مجازات 50 هفته ای خود در زندان بِلمارش را می گذراند، در سال 2012 به خاطر نقض شرایط وثیقه بازداشت شد.

مقامات آمریکایی در حین اینکه وی را به جاسوسی متهم می کنند، به خاطر انتشار اسناد طبقه بندی شده به دنبال استرداد وی هستند.

 

 

پیلگر در سخنرانیِ تظاهرات خارج از وزارت کشور انگلیس در لندن پیامی را از سوی سردبیر ویکی‌لیکس (آسانژ) مرور کرد مبنی بر اینکه اگر آسانژ استرداد و محکوم شود به مدت 175 سال محکوم به حبس خواهد شد.

وی ادامه داد: "این فقط شامل حال من نمی شود. این موضوع گسترده تر است. تمام روزنامه نگاران و ناشرانی که کار خود را انجام می دهند در معرض خطر هستند."

 

 

پیلگر گفت: "خطری که جولیان آسانژ با آن روبرو است، می تواند به راحتی بین سردبیران فعلی و گذشته گاردین، نیویورک‌تایمز، دِر اِشپیگل، اِل‌پایس در اسپانیا، سیدنی مورنینگ هِرالد و بسیاری از روزنامه ها و رسانه های دیگری که افشاگری های ویکی‌لیکس درباره دروغ ها و جنایت های دولت های ما را منتشر می کنند، گسترش یابد."

پیلگر هشدار داد: "ما با دفاع از جولیان آسانژ از حقوق مقدس خود دفاع می کنیم. عقاید خود را بیان کنید یا یک روز صبح در سکوتی که نوع جدیدی از ستمگری است از خواب بیدار شوید."

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1518233
ارسال نظر
نظرات